Acil serviste bir gece!...

Sözcü Gazetesi Yazarı Uğur Dündar'ın bugünkü (01.12.2022)''Acil serviste bir gece!...'' başlıklı yazısı.

Gün geçmiyor ki devlet hastanelerinin birinin acil servisinde görev yapan bir hekim, ya da sağlık çalışanı saldırıya uğramasın.

Halk, tıkanan sistem nedeniyle hastane bahçelerine, hatta sokaklara taşan acil servis kuyruklarının sorumlusu olarak sağlık çalışanlarını görüyor ve en ufak gecikmede şiddete başvuruyor.

Öfkesi ve canı burnunda insanlar oradaki personelin aslında aksaklıklar zincirinin son halkası olduğunu düşünemiyor.

Çünkü canının derdine düşmüş oluyor!..

Oysa o ekiplerin ne zor koşullarda ve ne kadar büyük özveriyle görev yaptıklarını bilseler, inanıyorum ki bırakın saldırmayı, çalışanlara acırlar.

Acil servis, bütün branşlara gelen hastaların ivmelerinin düşürüldüğü güçlü bir hava yastığıdır. Ölüyü dirilten, acıyı azaltan, ateşleri düşüren, sinirleri yatıştıran öfkelere siper olan en ön cephedir. Bu nedenle acil ekiplerinde görev alanlar -personelinden hocalarına kadar- saygı duyulması gereken birer kahramandırlar…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milletin kaçırılan paraları ve mal varlıkları nasıl geri alınacak?.. 01 Şubat 2023 | 132 Okunma Tarık Ümit neden öldürüldü?.. 29 Ocak 2023 | 1.005 Okunma Dr. Aytun Çıray, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üçüncü kez aday olamayacağını yıllar önce söylemişti!.. 28 Ocak 2023 | 270 Okunma Altı sıfır mı dediniz?.. 27 Ocak 2023 | 392 Okunma Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu neden hedef tahtasındalar?.. 26 Ocak 2023 | 971 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar