ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD Gülen'in iadesine yanaşmıyor Kürt devleti kurmaktan vazgeçmiyor!

Tüm öngörüleri doğru çıkan emekli Büyükelçi Şükrü Elekdağ’dan Brunson krizi sonrasında gelişecek Türk-ABD ilişkileri konusunda çarpıcı yorumlar…Şükrü Elekdağ, Uğur Dündar’ın sorularını yanıtladı .

Uğur Dündar
Uğur Dündar Sözcü Gazetesi
19 Ekim 2018 | 426

Tüm öngörüleri doğru çıkan emekli Büyükelçi Şükrü Elekdağ’dan Brunson krizi sonrasında gelişecek Türk-ABD ilişkileri konusunda çarpıcı yorumlar…

Şükrü Elekdağ, Uğur Dündar’ın sorularını yanıtladı.

Sevgili okurlarım, Türkiye ile ABD arasındaki mevcut gerilimi tırmandırarak iki ülke ilişkiler tarihinin en büyük krizlerinden birine neden olan Rahip Brunson’ın mahkeme kararıyla serbest bırakılması, tarafsız hukuk otoritelerince sert biçimde eleştirildi. ABD Başkanı Trump, rahibin serbest bırakılması sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederken, Erdoğan ve AKP iktidarının sözcüleri ise kararın bağımsız Türk yargısına ait olduğunu dile getirdiler.
Tüm öngörüleri doğru çıkan bilge diplomat, emekli Büyükelçi Şükrü Elekdağ ile yapacağımız söyleşide “Rahip Brunson” kararıyla ilgili tartışmaları bir yana bırakarak bu kritik dönemeçten sonra Türk-ABD ilişkilerinin nasıl bir seyir izleyeceğini ve AKP iktidarının AB ile yakınlaşma hamlesini ele alacağız.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER