ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Antalya ve Konya’dan Muharrem İnce izlenimleri...

Geçen cuma akşamı Halk Arenası için Antalya’ya doğru yola çıkarken, bu güzelim kentimizde büyük ilgi göreceğimizi biliyordum .

Uğur Dündar
Uğur Dündar Sözcü Gazetesi
16 Mayıs 2018 | 539

Geçen cuma akşamı Halk Arenası için Antalya’ya doğru yola çıkarken, bu güzelim kentimizde büyük ilgi göreceğimizi biliyordum.
Zira uzun süredir ısrarlı davetler alıyorduk.
Ama doğrusunu söylemek gerekirse, Muratpaşa Belediyesi’nin arkasındaki Kent Meydanı’na kurulan sahneye çıktığımda gördüğüm görkemli topluluğu beklemiyordum…
20 binden fazla dinleyici alanı doldurmuş, içeride yer bulamayanlar da yol kenarlarında yerlerini almışlardı. Kalabalığın ucu bucağı görünmüyordu.
Birkaç dakika öncesine kadar “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” ve “Hak, hukuk, adalet” sloganlarıyla inleyen, sık sık İzmir Marşı söylenen alanda artık herkes soluğunu tutmuş, CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin konuşmasına başlamasını bekliyordu.

* * *

Yaklaşık 3 saat süren ve birçok yönüyle Türkiye’nin televizyonculuk tarihinde bir ilke imza atılan program boyunca, Muharrem İnce’ye olan ilgi hiç azalmadığı gibi, alandan ayrılıp evlerine giden de pek olmadı.
O gecenin sevindirici bir başka yanı ise, taşıma kalabalıkların değil, Muharrem İnce’yi ilgiyle dinleyip, gönülden destek vermeye gelenlerin orayı doldurmalarıydı.
Program bittiğinde evlerinin yolunu tutanlar, birbirlerine hep aynı şeyi söylüyorlardı:
“Artık umudumuz var! Bu kez tamam!..”

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER