ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Cinsel saldırıya uğrayan bir çocuğun gözlerinin içine bakabilmek!..

Eylül 2005… O ay içinde Arena’ya ulaşan bir ihbar üzerine ekibimiz, Güneydoğu’dan getirilen 10-15 yaşlarındaki çocukların, Tekirdağ’ın Kumbağ yöresindeki tuğla fabrikalarında kaçak olarak çalıştırıldıklarını belgeledi .

Uğur Dündar
Uğur Dündar Sözcü Gazetesi
22 Şubat 2018 | 2.6 K

Eylül 2005…
O ay içinde Arena’ya ulaşan bir ihbar üzerine ekibimiz, Güneydoğu’dan getirilen 10-15 yaşlarındaki çocukların, Tekirdağ’ın Kumbağ yöresindeki tuğla fabrikalarında kaçak olarak çalıştırıldıklarını belgeledi.
Görüntüler yürek yakıcıydı. Simsarlar tarafından minibüslere sardalye istifi doldurulan çocuklar fabrikalara getiriliyor, kimliklerine el konulduktan sonra maske kullanmaksızın toz toprak içindeki fırınların en ağır işlerinde çalıştırılıyorlardı.
Köleden farksız çocukların yattıkları koğuşlar, hayvan bağlasanız durmayacak kadar berbattı…

* * *

Görüntülerdeki gerçekleri o dönem AKP’de siyaset yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu’na anlattım. İki müfettiş görevlendirdi. Müfettişlerle Kanal-D binasında buluştuk. Ben onların aracına bindim, muhabir arkadaşım Serap Belet ile kameraman Murat Sis de Arena aracına geçtiler. Biz önde, onlar arkada, Tekirdağ’ın yolunu tuttuk.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER