ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Onlar Atatürk’ün zeki, çevik ve ahlaklı sporcuları!..

1 Aralık 2012’yi daha dünmüş gibi hatırlıyorum .

Uğur Dündar
Uğur Dündar Sözcü Gazetesi
13 Ekim 2017 | 124

1 Aralık 2012’yi daha dünmüş gibi hatırlıyorum.
Çünkü değerli gazeteci kardeşim, “İyi Altınordulu” Atillâ Köprülüoğlu ile, artık tarih olan Alsancak Stadyumu’nda oynanan Altınordu-Darıca Gençlerbirliği maçına gitmiştik.
‘’Cumhuriyet’in ilk kulübü’’, basketbolda da Türkiye’nin ilk şampiyonu olarak bildiğim Altınordu’yu yıllardır izlememiştim.
Galibiyetle sonuçlanan karşılaşmadan çok, tribünlerdeki Altınordu formalı yüzlerce çocuk dikkatimi çekmişti.
Atilla, takımlarını coşkuyla ama en ufak bir kötü tezahürat yapmadan destekleyen çocukların Altınordu Futbol Meslek Okulu’nun çeşitli yaş gruplarındaki sınıflarında futbol eğitimi aldıklarını, ayrıca her çocuk gibi ilköğretim okullarına da devam ettiklerini söylemişti.

*  *  *

O günden bu yana, 5 yıl önce Başkan olan Seyit Mehmet Özkan’ın elinde füze gibi yükselen, halen TFF 1’inci Lig’de oynayan Altınordu’nun başarılarını heyecanla ve alkışlayarak takip etmeye başladım.
Alkışlıyorum, çünkü Altınordu, profesyonel ligde hiç yabancı futbolcu bulundurmayan ve alt yapıdan yetiştirdiği gençlerle mücadele etmeyi ilke edinen tek kulüp.
Alkışlıyorum, çünkü Milli takımlara 3’ü “A” olmak üzere 35 futbolcu veriyor.
Alkışlıyorum, çünkü ‘’Donkişot’’ lakaplı sanayici-işadamı Seyit Mehmet Özkan, cebinden oluk gibi para akıtarak tesisler kuruyor, futbol sahaları yapıyor ve “Çocuk yaşta keşfedilip eğitildiği takdirde 80 milyonluk Türkiye’den her yıl çok sayıda yıldız futbolcu çıkabileceğine” inanıyor.
Alkışlıyorum, çünkü döviz üretemeyen ülkemizde yabancılara dolar yağdıranlara inat, Türk gençlerine güveniyor ve şans tanıyor. Alkışlıyorum, çünkü projeleri Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) gereken desteği almamasına rağmen futbol okullarında yıldız adayı 6 bin çocuğu eğitiyor.
Alkışlıyorum, çünkü çocuklar da kendisine “Başkan” denilmesinden hoşlanmayan, sadece “Altınordu armasının yeddiemini” olarak anılmayı isteyen Seyit Mehmet Özkan’ın inancını ve emeklerini boşa çıkarmıyor.
Alkışlıyorum, çünkü her sene teknik direktör ve ekip değiştirmiyor, 8 yıldır namuslu bir futbol emekçisi olan Hüseyin Eroğlu ve yardımcılarıyla çalışıyor…

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER