Momo'lar açıldı

Bu kış Bebeköy’de açılan Momo’nun tam tadına varıyorduk ki salgın başladı. İstanbul’un hem huzur veren, hem insana kendini iyi hissettiren hem eğlendiren en iyi yeri olarak neredeyse imkansız bir şeyi...

Bu kış Bebeköy’de açılan Momo’nun tam tadına varıyorduk ki salgın başladı. İstanbul’un hem huzur veren, hem insana kendini iyi hissettiren hem eğlendiren en iyi yeri olarak neredeyse imkansız bir şeyi başaran Momo, sevenlerine tekrar “Merhaba” dedi. Korunaklı bir ormanlık alanın içinde bulunan Momo, zaten İstanbul gibi değildi. Açık hava olduğu için riskin minimumda olduğu mekanda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına son derece sıkı bir şekilde uyuluyor.

Çeşme’deki Beach of Momo da 19 Haziran’da kapılarını açtı. Sahillerden gelen sosyal mesafe ihlali haberlerinin aksine, Momo’da şezlong sayısı yarıya düştü ki zaten normalde de tıklım tıkış olmayan bir yerdi. Virüse karşı deterjanlar, tek kullanımlık menü, tuzluk ve karabiberlik, tek kullanımlık soslar ve sterilizasyon istasyonları, alınan önlemler arasında. Unutmadan, bu yaz happy hour’larda artık oturduğumuz yerden eğleniyoruz.

TEK KİŞİLİK REZERVASYON

Dışarı çıkma konusunda hâlâ takıntılıysanız ve kendinizi güvende hissetmiyorsanız şahane bir önerim var. Nişantaşı’ndaki Alancha, farklı bir yol izleyerek Türkiye’deki ilk ‘tek kişilik rezervasyon’ uygulamasını başlattı. Her gece sadece tek bir kişi adına alınacak rezervasyon ile mekan o kişiye özel kapanıyor ve kalabalık ortamlarda tanımadığı kişilerle bir arada yemek yiyip, eğlenmek istemeyenlerin çekincesi ortadan kalkıyor.

Tabii ona göre de bir ücret söz konusu. Maksimum 45 kişi, mekanın terası da dahil istenilen alanda, kendi arkadaş grubuyla keyifli ve güvenli bir gece geçirebiliyor. Öncesi ve sonrasında da mekan, yüksek hijyenik standartları bulunan bir temizlikten geçiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğayı sevdi kârlı çıktı 04 Aralık 2021 | 38 Okunma Tip değil yetenek 01 Aralık 2021 | 81 Okunma Madonna'dan daha mı iyi biliyorsunuz? 27 Kasım 2021 | 41 Okunma Babasının oğlu 24 Kasım 2021 | 29 Okunma Sertab neden sinirlendi? 20 Kasım 2021 | 71 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar