Kadına şiddet meselesi önemlidir

Ozan Güven-Deniz Bulutsuz olayıyla gündeme gelen kadına şiddet konusunda yine herkes farklı şekillerde tepkisini gösterdi, sesini yükseltti. Benim kafama en çok takılanlar ise ‘Şiddetin her türlüsüne...

Ozan Güven-Deniz Bulutsuz olayıyla gündeme gelen kadına şiddet konusunda yine herkes farklı şekillerde tepkisini gösterdi, sesini yükseltti. Benim kafama en çok takılanlar ise ‘Şiddetin her türlüsüne karşıyım, insana, hayvana şiddete karşıyım’cılar oldu. Amerika’nın siyahilerin haklarıyla ilgili kaynadığı şu dönemde, herkes “Black lives matter” (Siyahilerin yaşamları önemlidir) diye haykırırken, “All lives matter” (Herkesin yaşamı önemlidir) diye fırlayanlara ne yaptılar biliyor musunuz? Ağızlarına terlikle vurup susturdular.

Bir süre sonra bunu söylemek ayıp sayılmaya başladı zaten. Ana fikir de şu; tabii ki her yaşam önemlidir ama bunu söylemek, o sırada birinin evi yanarken “Ama diğer evler de yanabilir” demekle aynı şey. Oradaki yangını söndürmeye gitmen gerekir. Yani bugün sesini en yüksek şekilde kadına şiddete karşı çıkarmalısın. Çünkü en çok kadınlar öldürülüyor, en çok onların canı yanıyor, en büyük öncelik şu anda onların. Bu konularda öğreneceğimiz çok şey var.

İRONİ Mİ?

Bir de ‘Ozan Güven’in yanındayız’ diye hashtag açan ünlüler oldu. Doğal olarak tepki topladılar. Meğerse ironiymiş. Ama bir şeyin ironi olması için onu yazan kişinin dünya görüşünün yazdığı şeyin tam tersi olduğunun su götürmez bir gerçek olarak herkes tarafından bilinmesi lazım. Kusura bakmayın ne biz sizi o kadar iyi tanıyoruz ne de açılan bu hashtag ironik. Çünkü gerçek olma ihtimali, tersinden çok çok daha fazla.

PANDEMİ AÇILDI

Adıyla büyük tartışma konusu olan Bodrum’daki Pandemi geçen hafta sonu açıldı. Belli ki isim kimsede olumsuz bir etki yapmamıştı. Aksine, ilgi büyüktü. Deha Bilimlier’in konserini giden birçok kişinin Instagram yayınlarından canlı canlı izledik. Eskiden evindeki abajurunun başında ekranı bölüp aldığı konuklarla canlı yayın yapanlar yine vur patlasın çal oynasın günlerine dönmüştü. Valla bu görüntüler bile özlenmiş. İnşallah Bodrum’un eğlencesi daim, neşesi bol olur bu yaz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Madonna'dan daha mı iyi biliyorsunuz? 27 Kasım 2021 | 41 Okunma Babasının oğlu 24 Kasım 2021 | 29 Okunma Sertab neden sinirlendi? 20 Kasım 2021 | 69 Okunma Tilkiler 17 Kasım 2021 | 47 Okunma Z kuşağı listelerde 13 Kasım 2021 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar