Hollywood’da bir Türk

Size bir başarı hikayesinden bahsetmek istiyorum. Mustafa Yazıcıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Bestecilik bölümüne girip, Amerika’daki meşhur Berklee School of Music’ten mezun olmuş. Hollywood’daki...

Size bir başarı hikayesinden bahsetmek istiyorum. Mustafa Yazıcıoğlu Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Bestecilik bölümüne girip, Amerika’daki meşhur Berklee School of Music’ten mezun olmuş. Hollywood’daki müzik kariyerine ise 2005 yılında ‘King Kong’ filminde asistanlıkla başlamış. 2012’de ‘Mutant’ dizisinin müziklerini yapan Mustafa Yazıcıoğlu’nun bugün hem Los Angeles’ta hem İstanbul’da stüdyoları var.

Şu anda da Forest Whitaker’ın yapımcılığını üstlendiği ‘The Driver’ filminin müziklerini yapıyor. Türkiye’de de filmlere müzik yapan Yazıcıoğlu çalışmalarına iki ülkede de devam ediyor. Dijital platformlarda bestelerine ulaşabileceğiniz Yazıoğlu’nun şarkıları bugüne dek 40 milyon kez dinlenmiş.

CABBAR: Restoranların ne zaman açılacağı hâlâ belli değilken birçok işletme paket servisle hayatta kalmaya çalışıyor. O nedenle İstanbul'da servis veren restoranları sizinle paylaşıyorum. Pandemiden önce Nişantaşı’ndaki Cabbar’da çok güzle yemekler yiyip sohbetler etmiştik. Serkan Koca’nın restoranı Cabbar aynı keyfi evlere taşımayı da başardı. Kebapları, etleri başta olmak üzere, tüm yemeklerini tadından ve sıcaklığından bir şey kaybetmeden evlerimize ulaştırıyorlar. Mezelerine de ayrıca 10 puan vermeden edemeyeceğim.

BRONCO: İsmet Saz Kuruçeşme’deki The Steeve ile paket servise devam ederken Vadistanbul’da açtığı burgerci Bronco da boş durmuyor. Zaten paket servise çok uygun olan burgerleri ile kendini hatırlatıyor. Bronco’nun ‘cookie dough’ yani kurabiye hamuru tatlısı ise başka yerde yok.

TUĞBA PASTANESİ: Feriköy’de mezarlığın girişine yakın köşede bulunan Tuğba Pastanesi yıllardır bu mahallede. Babadan oğula geçen işletmenin en büyük özelliği kullandıkları kaliteli malzemeye rağmen fiyatlarının çok uygun olması. Ben kahvaltımı haftada en az 2 kere buradan verdiğim siparişle yapıyorum.

Evlere bakkal, market servisi uygulamaları pandemide çok gelişti, serpildi ama bu sürecin çok öncesinde, 2015’te tüketiciye ulaşan Getir başka bir noktaya geldi. Bünyesindeki yemek getirme servisi de ikinci yılında Türkiye’de 81 ile ulaşmış. iki yılın en çok sipariş verilen bölgeleri İstanbul’da Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar, Şişli, Ankara’da ise Çankaya olmuş. Kullanıcılar en çok lahmacun kebap, burger, pizza ve tatlı çeşitleri istemiş. Dahası, yurtdışına açılan marka “Groceries in minutes” (dakikalar içinde market ürünleri) sloganıyla Londra’da hizmet vermeye başladı. Bize ait bir markanın hem de Türkçe ismiyle Avrupa’da iş yapması ne büyük gurur!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atlı birlikler 18 Eylül 2021 | 15 Okunma Sürpriz şahit 15 Eylül 2021 | 32 Okunma İspanya macerası 11 Eylül 2021 | 59 Okunma İdo tamam, Lider olmamış 08 Eylül 2021 | 44 Okunma Sahne kostümleri 04 Eylül 2021 | 21 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar