Body shaming

Bugün manşetimizde yine Demet Akalın var. Çoğu zaman da çok yanlış sebeplerle bu sayfalarda oluyor kendisi. Her konuda her aklına geleni söylemekte sakınca görmeyen Akalın kendini bir kanaat önderi olarak görüyor...

Bugün manşetimizde yine Demet Akalın var. Çoğu zaman da çok yanlış sebeplerle bu sayfalarda oluyor kendisi. Her konuda her aklına geleni söylemekte sakınca görmeyen Akalın kendini bir kanaat önderi olarak görüyor olmalı. Ama bazen de geçenlerde Bodrum’a gidenler için söyledikleri gibi, özür dilemek zorunda kalıyor. Ben bugünkü tartışmada Şevval Şahin’i yüzde yüz haklı buluyorum. ‘Body shaming’ yani bir kişiyi vücut şeklinden dolayı utandırmak şu an dünyada çok ayıplanan bir şey. Buna karşı da büyük bir savaş veriliyor. Bu gelişmeler sayesinde kilolu insanların da güzel olabileceği fikri normal gelmeye başladı.

ŞÖHRET GÜZEL AMA..

Tam tersi de söz konusu, insanlar zayıflığı nedeniyle çirkinlikle suçlanmamalı. Şevval Şahin’in de dediği gibi Demet Akalın gibi çok takip edilen bir şarkıcının bu açıklamaları yaparken daha dikkatli olması gerekiyor. Şimdi kendi zayıflığından utanan Demet Akalın hayranı birçok çocuk ve genç kız kendini çok kötü hissetmemiş midir? Şarkılarınız milyonlarca kez tıklanıyorsa, Instagram’da 10 milyona yakın takipçiniz varsa, bu gücü sadece ruj satmak için kullanmamalısınız. Sizi sevenlere pozitif mesajlar vermek gibi bir sorumluluğunuz olmalı. Rol modeli olmak kolay bir iş değil. Şöhret güzel ama sorumlulukları da büyük.

FİNAL HEYECANI

UEFA Şampiyonlar Ligi finalini Portekiz’e kaptırmanın üzüntüsünü yaşıyoruz, malum. Ama bu, o gecenin eğlenceli geçmesine engel değil. Türkiye’de olsa tabii yıkılırdı ortalık, ama olsun. Pepsi’nin sponsorluğunu yaptığı açılış gecesinde sahneye Marshmello çıkacak. O kim mi? Aaa yapmayın, 2019’da Küçükçiftlik’te verdiği konserde ne kadar eğlenmiştik unuttunuz mu? Bir DJ produktör olan Marshmello’nun yüz milyonlarca kez tıklanan şarkıları var. Kafasına taktığı kutu mu desem, maske mi desem tuhaf şey de imzası. 29 Mayıs’a da bir şey kalmamış. Maçı izler miyim bilmiyorum ama açılış törenini kaçırmayacağım kesin.

BİZİM KENDALL

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadın golfçüler sahada 16 Ekim 2021 | 39 Okunma Skandallar festivali 13 Ekim 2021 | 76 Okunma Go Aleyna go! 09 Ekim 2021 | 57 Okunma Edis'in hatıra filmi 06 Ekim 2021 | 57 Okunma Hayvan hakları dizide 02 Ekim 2021 | 24 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar