Bir İstanbul klasiği

Ali Ünal’ın Ortaköy’de iki yıl önce açtığı Ruby, sanki 50 yıldır aynı yerde konuklarını ağırlıyormuş gibi duruyor. Ali Bey uzun işletmecilik geçmişini aynen buraya...

Ali Ünal’ın Ortaköy’de iki yıl önce açtığı Ruby, sanki 50 yıldır aynı yerde konuklarını ağırlıyormuş gibi duruyor. Ali Bey uzun işletmecilik geçmişini aynen buraya taşımış.

Mekancılık sektörünün duayenlerinden Hale Dicleli’nin de katkılarıyla Ruby, İstanbul’un kalburüstü mekanlarının en önemlilerinden biri haline geldi.

Ruby’nin su kenarındaki alt katında haftada üç gün akşamüstleri canlı müzik oluyor. Burada takılmak isteyen gruplar yemek öncesi aperatif alıyorlar. Yemeğe kalanlar da çoğunlukta.

Çünkü Ortaköy Camii ve köprünün ışıkları altında orası sihirli bir mekana dönüşüyor. Zaman zaman Ortaköy iskelesine yanaşan vapuru da yakaladınız mı, alın size bir kartpostal.

★ ★ ★

Ruby’nin iddialı olduğu diğer alan da mutfak. Malzemeler Türkiye’nin çeşitli yerlerinden tedarik ediliyor ve daima taze olarak kullanılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erkek eşitliği 16 Ekim 2019 | 42 Okunma Kaliteli pop 09 Ekim 2019 | 29 Okunma Bir İstanbul klasiği 06 Ekim 2019 | 24 Okunma Sadece 54 kişi 02 Ekim 2019 | 32 Okunma Hamamda lezzet 28 Eylül 2019 | 7 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar