ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Terörle mücadelede eşgüdüm 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin en büyük önceliklerinden birisi, kurumlar arasındaki eşgüdüm ve işbirliğini artırmaktı .

Ufuk Ulutaş
Ufuk Ulutaş Akşam Gazetesi
20 Ağustos 2018 | 2.2 K

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin en büyük önceliklerinden birisi, kurumlar arasındaki eşgüdüm ve işbirliğini artırmaktı. Özellikle güvenlik ve dış politika kurumları arasındaki eşgüdüm ve işbirliği Türkiye’deki herkesin hayatına doğrudan yansıyor. Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve tabi ki tüm alt kurumlarıyla Cumhurbaşkanlığı arasındaki koordinasyonun artmasıyla özellikle terörle mücadeledeki başarı arasında pozitif bir korelasyon var.  

Farkında mısınız bilmiyorum ama Türkiye hem yurtiçinde hem de yurtdışında terör örgütlerinin belini kırma yönünde muazzam bir ilerleme kaydediyor. DEAŞ’ın şebekeleri birer birer çökertildi. PKK yurtiçinde perişan halde, örgüte katılımlar en dip noktalarda. FETÖ’nün kripto yapılanmaları de birer birer deşifre ediliyor. Bu durumun başlıca sebebi yukarıda bahsettiğim ve aşağıda bahsetmeye devam edeceğim kurumlar arası koordinasyondaki artış. Fakat bir diğer önemli sebep ise, FETÖ’nün dev

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER