Yolsuzluk iddiaları açığa çıkarılmalı!

Ankara ve İstanbul başta olmak üzere, 31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından sadece bir kısmı kamuoyunun gündemine gelen ve bu sayede farkında olunan, büyükşehir belediyelerindeki ağır yolsuzluk, kayırma, görevi kötüye kullanma ve haksız zenginleşme iddiaları son derecede vahim ne yazık ki.

Artık biliyor ve görüyoruz ki ortaya çıkan-çıkarılan bu yolsuzluk-kayırma iddiaları esasen sadece buzdağının görünen yüzüdür.
Buna rağmen iktidar, büyük bir hazımsızlıkla, halkın iradesiyle seçilen belediyelerin icraatlarını sabote etmek amacıyla, akla ziyan-hasmane ve nafile işlere tevessül edecek gibi görünüyor.
Millet iradesi söyleminin sözde kaldığı, özde ise partizanca ve keyfi karar ve uygulamaların başlatılacağının işaretlerini veriyor.

İşte, Ticaret Bakanlığı’nca, imkân ve kaynaklarının yandaşlara hortumlandığı iddia olan Belediye şirketlerine atama yetkisinin engellemek istendiğine dair medyaya yansıyan haberler bunun ilk örneği gibi adeta. Yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yıllardır belediyelerin yetki ve sorumluluğunda olan Kentsel Dönüşüm Yönetmeliğinin ”Uygulama Alanları” tanımını değiştirerek benzer bir adım daha atması da başka bir gösterge.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eski tas-eski hamam aynen yola devam! 18 Temmuz 2019 | 197 Okunma FETÖ muhipleri partileşirken, sevinenler! 04 Temmuz 2019 | 875 Okunma Hem 'Türkiye İttifakı hem 'İhvancılık'? 02 Temmuz 2019 | 268 Okunma Yolsuzluk iddiaları açığa çıkarılmalı! 27 Haziran 2019 | 306 Okunma Ya Milli Mutabakat ya erken seçim! 25 Haziran 2019 | 556 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar