Söyledikleri mi, yaptıkları mı, hangisi acaba?

Katıldığım bir ekonomi panelinde, izleyiciler arasında olan ve Türkiye’de üretim yapan yabancı bir şirketin, Alman CEO’su söz aldı ve şunları söyledi; “…burada yazılı olan kurallar uygulanmıyor. Uygulananlar ise, yazılı değil…”...

Ne yazık ki, bu zihniyet, bugün artık tamamen ve fiilen kendini meşrulaştırdı.

Çifte standart, yaptım oldu, Rabbena hep bana, hukukun siyasallaştırılması, anti-demokratik baskılar, keyfi ve kişiye özel uygulamalar, eş-dost-akraba kayırmacılığı, partizanlık vb. aldı başını gitti maalesef.
 

Bizzat iktidar sahiplerinin söyledikleriyle, yaptıkları arasında tamamıyla farklı, hatta zıt işler ve uygulamalar yapılıyor.

Damat Bakan, sık sık yaptığı, adeta stand-up tadındaki konuşmalarında ısrarla, “parasal sıkılaştırmaya gideceklerini, bütçe disiplininden taviz vermeyeceklerini” söylüyor.

Ama yapılanlara bakılınca adeta Bakan’ın tüm söylediklerinin tersi gerçekleşiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ekonomiyi 'resesyona' soktular, hâlâ konuşuyorlar! 13 Haziran 2019 | 262 Okunma 1)Yeşil Pasaport 2)TV Tartışması 3)Koç Grubu 11 Haziran 2019 | 882 Okunma Türk gazetecileri dövün yabancılara da sövün! 28 Mayıs 2019 | 136 Okunma Söyledikleri mi, yaptıkları mı, hangisi acaba? 21 Mayıs 2019 | 146 Okunma O ‘ışık’ ne biliyor musunuz? 16 Mayıs 2019 | 365 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar