Gazze’ye niyet, IMF’ye kısmet!

Dindar ve de kindar gençliğe kötü bir haberim var. Mavi Marmara katliamından sonra, her grup toplantısında maçlardaki amigolar gibi “Reis bizi Gazze’ye götür” diye haykırmak suretiyle, “tez elden Gazze’ye...

Dindar ve de kindar gençliğe kötü bir haberim var. Mavi Marmara katliamından sonra, her grup toplantısında maçlardaki amigolar gibi “Reis bizi Gazze’ye götür” diye haykırmak suretiyle, “tez elden Gazze’ye gideceğini” söyleyen (tıpkı Suriye’de Emevi camisinde namaz kılacaklarını söyledikleri gibi) Reis’lerine cansiperane inançlarını ve desteklerini sundular, aylardır-yıllardır.

Ama gelin görün ki, Reis’leri ne Gazze’ye, ne de Suriye’de Emevi camisinde namaza gidemedi bir türlü nedense?

Ancak görünen o ki, dindar ve kindar gençliği Reis’leri Gazze yerine, bu gidişatla olsa olsa IMF’nin kapısına götürecek.

Şaka bir yana, geçmişte de yazıp-konuştuğumuz gibi “Tarzan zor durumda”.

Ekonomi bilimine, akla ve gerçeklere tamamen ters, ideolojik saplantılı-duygusal bir bakış açısıyla ve kifayetsiz-bilgisiz bu sözde ekonomi yönetimi ile ekonomiyi bugün uçurumun kenarına getiren hatalı-saplantılı politikalarda biraz daha inat ederlerse, Türkiye’yi götürecekleri yer kuşkusuz ki IMF kapısı olacaktır.

Bu satırların yazarı olarak, Anayol ve Refahyol hükümetlerinde Ekonomiden sorumlu Bakanlık görevlerini yürütmüş birisiyim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Söyledikleri mi, yaptıkları mı, hangisi acaba? 21 Mayıs 2019 | 141 Okunma O ‘ışık’ ne biliyor musunuz? 16 Mayıs 2019 | 359 Okunma İstanbul’u bunlara bırakmamalıyız! 14 Mayıs 2019 | 841 Okunma 23 Haziran sonrası erken genel seçim! 09 Mayıs 2019 | 920 Okunma Niteliksiz nüfus, kuru kalabalıktır! (2) 07 Mayıs 2019 | 314 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar