Eski tas-eski hamam aynen yola devam!

31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’nin sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel olarak neredeyse bütün önde gelen şehirlerini, AKP iktidarı kaybetti. Ardından, akla ziyan, hukuk ve vicdana açıkça aykırı bir...

31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye’nin sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel olarak neredeyse bütün önde gelen şehirlerini, AKP iktidarı kaybetti.
Ardından, akla ziyan, hukuk ve vicdana açıkça aykırı bir şekilde, İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesinden sonra da 23 Haziran’da, eşi görülmemiş çok ağır bir yenilgi aldı ve hezimete uğradı.

Bunun üzerine T. Erdoğan ve AKP sözcüleri sonuca saygılı olduklarını ve milletin verdiği mesajı aldıklarını beyan eden konuşmalar yaptılar.

Ama gelin görün ki bugün itibariyle aldıklarını söyledikleri mesaj, “-eski tas eski hamam durmak yok yola devam...” şeklinde olmalı ki aynı partizan, kayırmacı, ihvancı ve popülist iş, uygulama ve politikaları sürdürüyorlar.

19 Mayıs’ta, ‘Türkiye İttifakı’ diyerek ortaya koydukları yapıcı ve uzlaşmacı anlayış ise sözde kaldı. Özde ise yine yeniden hem ekonomide hem de dış politikada eski, denenmiş ve başarısız olmuş eylem ve söylemlerini sürdürüyorlar ne yazık ki.

Örneğin, İstanbul seçimleri sonrasında aldıkları ilk mesaj, Merkez Bankası Başkanını, usul ve mevzuata uygun olmayan bir biçimde ve görev süresi dolmasına 9 ay kala görevden almak oldu.

Böylece faizlerin emir-komuta ile indirilmesi mesajını almış oldular herhalde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bankalar Birliği ve çifte standart! 01 Ağustos 2019 | 125 Okunma Kârlar cebe zararlar kamuya haydi, eller havaya! 30 Temmuz 2019 | 451 Okunma 'İlhak ve iltihak'! 25 Temmuz 2019 | 81 Okunma Tütün-Alkol vergisi ve ‘Laffer’ eğrisi! 23 Temmuz 2019 | 158 Okunma Eski tas-eski hamam aynen yola devam! 18 Temmuz 2019 | 240 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar