Kiralık otoda voltaj yükseldi

Türkiye'de filoların alternatif enerjiye geçişi hızlandı. Filolardaki dizel otomobillerin yerini hibrit ve tamamen elektrikli araçlar almaya başladı. 2021'in ilk çeyreğinde kiralama sektörünün araç parkında yer...

Türkiye'de filoların alternatif enerjiye geçişi hızlandı. Filolardaki dizel otomobillerin yerini hibrit ve tamamen elektrikli araçlar almaya başladı. 2021'in ilk çeyreğinde kiralama sektörünün araç parkında yer alan hibrit ve elektrikli araçların oranı yükseldi. Dizel araçların payının ise gerilediği görüldü.
Kiralama şirketlerini bir çatı altında toplayan TOKKDER'in raporuna göre, araç parkının büyük bölümünü yüzde 82.2 ile dizel yakıtlı araçlar oluşturmaya devam etti. İlk üç ayda benzinli araçların payı yüzde 14.2 oldu. Hibrit ve elektrikli araçların payı yüzde 3.6'ya ulaştı.

HİBRİT OTOLARLA BAŞLADI
Aslında filolardaki değişim, küresel ısınma ile birlikte çevre konusunda bilincin artmasıyla birlikte hız kazandı. Birçok şirket alternatif enerjiyle çalışan doğa dostu araçları tercih etmeye başladı. Böylece filolardaki hibrit araç sayısı hızla arttı. Hatta bazı şirketler tüm araç filosunu hibrit modellerle değiştirdi. 2021 ile birlikte ise filoların araç parkına hibritin yanı sıra tamamen elektrikli otomobillerin de girdiği görüldü.

ŞİRKETE ÇEVRECİ İMAJ
Şirketlerin hibrit ve elektrikli araçları tercih etmesinin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kiralık otoda voltaj yükseldi 19 Temmuz 2021 | 49 Okunma Elektrikli otoda Çin işi rekabet 12 Temmuz 2021 | 135 Okunma Elektrikli oto modasına uyduk 05 Temmuz 2021 | 65 Okunma Otomotiv 6 ayda yüzde 55.4 büyüdü 03 Temmuz 2021 | 31 Okunma Otomobilde yaz bereketi 28 Haziran 2021 | 109 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar