İmamoğlu yalnız değildir ayağınızı denk alın

Akşam Gazetesi Yazarı Turgay Güler'in bugünkü (10.05.2022)''İmamoğlu yalnız değildir ayağınızı denk alın'' başlıklı yazısı.

Müthiş bir operasyonla defterini dürüp eline verdiler.

Geçmiş olsun bay başkan!

Tamam beceriksizdi, iş bilmezdi, tatil severdi, tembeldi, İstanbul'u perişan etmişti, belediyeyi borç batağına sokmuştu...

Hepsi doğru.

İETT'yi batırmış, PKK'lıları belediyeye doldurmuş, büyükelçilerle gizli saklı ilişkilere girmişti.

Belediye kaynaklarını çarçur etmiş, şaibeli ihalelerin altına imza atmıştı.

Şehre bir çivi çakmadığı gibi, israfın da dibini bulmuştu.

'Ekmek bedava, su bedava, ulaşım bedava' diye seçime girmiş gelir gelmez de astronomik zamlarla İstanbulluları canından bezdirmişti.

Çok şımarmıştı.

Bırakın İstanbulluları CHP'liler bile yaka silker hale gelmişti.

Amma!

Genel başkanına meydan okumasaydı, Meral Akşener'in arkasına gizlenmeseydi, 2023 adaylığı için kapalı kapılar arkasında onunla-bununla iş tutmasaydı bunlar başına gelmeyecekti.

Nagehan'la fotoğraf işin bahanesi.

Hadi dahasını söyleyeyim; Bay Başkan 'vız gelir tırıs gider akıllı olun' atarları yaparken henüz olan bitenin farkında bile değildi.

Alkış alacağını yahut kendisini eleştiren yandaşlarını hizaya getireceğini zannediyordu. Defterinin dürüldüğünü görememişti.

Ta ki o özür dilediği ana kadar.

Güvendiği dağlara kar yağmış, arkasında duracağını zannettikleri sırra kadem basmıştı.

Karadeniz gezisi kendisi açısından 'siyasi bir intihardır' diye yazmıştım daha ilk gün.

Ben yazdım birkaç gün sonra yandaşları da 'siyasi intihar' kavramını dillerine doladılar.

İstanbul'un yüz yıllık çınar ağaçları kesilirken gıkı çıkmayan foncu sanatçılarımız Nagehan'la çekilmiş o fotoğraf karesini görünce deliye döndüler öyle mi?

Külahıma anlatın!

Hepsi ve daha fazlası düğmelerine basılmışçasına İmamoğlu'na daldı. Bu arada Mansur Yavaş'ın trolleri de fırsatı kaçırmadı. Öyle böyle değil!

Kafa göz daldılar.

Bunlar olurken FETÖ kaçkını isimlerden 'İmamoğlu yalnız değildir!' paylaşımları geldi. Aklı evveller de 'bak FETÖ İmamoğlu'na arka çıkıyor' diye atladı hemen.

Ne sahip çıkması yahu apaçık 'kaşınmayın' uyarısı!

Hadi daha açık ifade edeyim 2023'te aday yapmak istedikleri her kim ise onun dışındakilere söylüyorlar.

Bu arada Kemal Bey'e İmamoğlu hakkında rapor göndermiş birileri.

CHP'li yurtsever dostum anlattı, İBB'de durum sanılandan da kötüymüş. Kemal Bey'e de rapor etmişler. Bir yıl sonra işçilerin maaşı bile ödenemeyecekmiş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Madem öyle Mansur Yavaş sahip çıksın Aynur Doğan'a 17 Mayıs 2022 | 1.131 Okunma Yok öyle yağma kaldırın enkazınızı ortadan 12 Mayıs 2022 | 1.638 Okunma Fazıl Say'ın en yakınlarına soruyorum 11 Mayıs 2022 | 1.639 Okunma İmamoğlu yalnız değildir ayağınızı denk alın 10 Mayıs 2022 | 2.001 Okunma İntihar için Rize'yi seçmek 05 Mayıs 2022 | 2.137 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar