CHP'de İmamoğlu sorunu

Akşam Gazetesi Yazarı Turgay Güler'in bugünkü (30.11.2022)''CHP'de İmamoğlu sorunu'' başlıklı yazısı.

İYİ Partililer ile Ekrem İmamoğlu arasında kapalı kapılar ardında enteresan işler dönüyor.

CHP Genel Merkezi Kemal Bey'in talimatıyla olup biteni yakın takibine almış.

Partide İmamoğlu rahatsızlığı tavan yapmış.

Henüz ne tonda bir tepki ortaya koyacaklarına karar verememişler. Engin Altay'ın 'Meral Hanım Yavuz Ağıralioğlu'nun kulağını çeksin' şeklindeki nezaketsiz açıklamasına ben de ilk anda tepki vermiştim. Ama meselenin arka planına bakılırsa sanki haklılık payı var gibi.

CHP'de sinirler fena gerilmiş. Genel Merkezin Ekrem İmamoğlu diye bir sorunu var!

Görünen o ki İYİ Partililerin Ekrem İmamoğlu'nu ayartma seansları başarıya ulaşmış.

Daha düne kadar Selahattin Demirtaş'a övgüler yağdıran, HDP ile yakın ilişkiler kuran, Pervin Buldan'la fidan diken, Diyarbakır'a kadar gidip çocukları HDP marifetiyle dağa kaçırılmış anneleri ziyaret etmeyen, yayınladığı başsağlığı yahut kınama mesajlarında PKK'nın adını zikretmeyen İmamoğlu gitmiş yerine bambaşka biri gelmiş.

Artık terör saldırılarını kınarken 'PKK' diyor 'PKK-YPG' diyor.

'Kılıçdaroğlu kazanamaz' diyerek CHP'nin şiddetli öfkesine mazhar olan Yavuz Ağıralioğlu ile İmamoğlu'nun arasından da su sızmıyormuş. Ağıralioğlu Trabzonlu.

BTP'nin Genel Başkanı Hüseyin Baş'ı da yanlarına almışlar. Tevekkeli değilmiş Meral Hanım'ın Hüseyin Baş'ı Millet İttifakı'na dahil etme çabası. Takip edenler bilir bir hafta önce söylemiştim bu çabanın nedenini; 6'lı masada aday belirlenirken Kılıçdaroğlu'na karşı oy kaldıracak 'ele' ihtiyaç var.

Bu arada Hüseyin Baş da Trabzonlu.

Ne hikmetse İYİ Parti'nin yayın organı Yeni Çağ Gazetesi'nde Hüseyin Baş'a özel bir ilgi var! Hüseyin Baş'ın da İmamoğlu'na!

Bitmedi.

Bir hafta önce Ekrem İmamoğlu ile Yavuz Ağıralioğlu, Buğra Kavuncu, Hayrettin Nuhoğlu, Yeni Çağ Gazetesi sahibi Ahmet Çelik, Turan Çömez İstanbul'da bir araya geldiler.

İYİ Parti milletvekili Hayrettin Nuhoğlu ile İmamoğlu'nun babası eski arkadaşmış.

Bu arada Hayrettin Nuhoğlu da Trabzonlu.

Dün YouTube kanalımda o toplantıya dair fotoğrafı paylaşmıştım. Gerçi fotoğraf sır değil, Buğra Kavuncu aynı gün kendisi paylaşmıştı. Ama ne konuştukları sır!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ortak mutabakat değil Gezi bildirisi 31 Ocak 2023 | 1.597 Okunma Hıristiyanlar ve Papa AK Parti kazansın istiyor-muş 25 Ocak 2023 | 934 Okunma Halk TV ile ilgili korkunç iddialar 19 Ocak 2023 | 5.323 Okunma Ali Bey de kriterleri yerine getirdi aday olabilir artık 17 Ocak 2023 | 1.168 Okunma Altılı masa yolun sonuna geldi 11 Ocak 2023 | 4.385 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar