Böyle de olmaz ama

Akşam Gazetesi Yazarı Turgay Güler'in bugünkü (08.09.2022)''Böyle de olmaz ama'' başlıklı yazısı.

Kimseden korkmadan, çekinmeden, utanmadan, sıkılmadan, cesaretle açık açık seslendiriyor artık.

'FETÖ'cülerin tamamını serbest bırakacağım' diyor.

O hale geldi ki FETÖ mağduru olduğunu söyleyen kendi yandaşları bile tepki vermiyor. 'Ne diyorsun sen' diyemiyor. Yahut demiyor.

Yurtdışına kaçan FETÖ'cülere de bir cesaret geldi ki sormayın. 'Erdoğan bize darbe yaptı' diyorlar artık.

Şaka gibi!

Hatırlayın, hatırlamıyorsanız bulun izleyin; FETÖ lideri Gülen daha ilk gün 'bu bir tiyatro, bütün dünya Erdoğan'a gülüyor' demişti.

Aradan çok geçmedi bu kez beyimiz çıkıp 'kurgu' dedi 'tiyatro' dedi. O günden bugüne de avanesiyle birlikte her fırsatta 15 Temmuz'u itibarsızlaştırmak için canla başla çalıştı.

Niyeyse?!

Hadi açık açık ifade edelim, lafı eğip bükmeyelim. Demek istiyorlar ki 'biz öylesine dört başı mamur bir darbe planlamıştık ki gerçekleşmemesi mucize olurdu. Ama Erdoğan darbe planını önceden haber aldı, biz de bu yüzden başarısız olduk'.

Yani?

Haber aldığı halde darbe başlamadan önce müdahale etmedi.

Yani?

Ancak o zaman FETÖ'cüleri devlet içinden kazıyabileceğini düşünüp kendisi bir plan yaptı.

Yani?

Önceden müdahale etseydi darbe olacağına kimseyi inandıramazdı. Böylelikle de FETÖ'nün devlet içindeki varlığına müdahale etme cesareti gösteremezdi. Gösterseydi de başarılı olamazdı.

Yani?

Niye darbemize engel oldu?

İşte bütün hikaye, bütün karın ağrısı, bütün kuyruk acısı bu!

Öteki de evde oturmuş bir yandan kahvesini yudumlarken öte yandan 'Erdoğan'ın öldürüldüğüne ilişkin' haberi bekliyordu. Böylece ancak hayal edebileceği iktidarı tersiz, zahmetsiz anahtar teslim devralacaktı.

Ama olmadı. Başaramadılar.

ABD için, CIA'in iki aparatının Türkiye'deki faaliyetlerini sürdürmesi hayati önem taşıyor. Biri FETÖ diğeri PKK. Türkiye bu iki örgütten kurtulmadıkça tam bağımsız bir ülke olamaz. Bir arpa boyu yol alamaz. Üretemez, gelişemez.

Hikaye bu!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'de İmamoğlu sorunu 30 Kasım 2022 | 1.268 Okunma Boş beleş işlerle ocağa kadar oyalama taktiği 29 Kasım 2022 | 1.140 Okunma Nasıl da sıkıştılar 23 Kasım 2022 | 1.366 Okunma İlişmezsen ısırmazmış 22 Kasım 2022 | 1.148 Okunma İkinci ve asıl saldırı bakın nereden gelecekti 16 Kasım 2022 | 1.971 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar