X,Y,Z derken bir de Alfa doğdu

İnsanlığın varoluşundan itibaren yaşanan olaylar toplumların ortaya koyduğu davranışlara etki etmiştir. Benzer olayları benzer yıllarda yaşamış olmanın getirdiği benzer özellikler ve tepkiler...

İnsanlığın varoluşundan itibaren yaşanan olaylar toplumların ortaya koyduğu davranışlara etki etmiştir. Benzer olayları benzer yıllarda yaşamış olmanın getirdiği benzer özellikler ve tepkiler vardır.


İnsan yapısı gereği ileriye gitmek ve gelişebilmek için bir önceki kuşağın yaşanmışlıklarına, tecrübesine değer vermelidir. Kuşaklar arası değişimler aslında büyük bir kültürel mirastır.


Her kuşak benzer davranış kalıplarına sahip biçimde diğer kuşaklardan ayrışır. Baba ile oğul arasındaki yaş farkı gibidir bu ayrışma. Kuşakların hayatı algılama biçimleri, her birinin kendine has karakteristik özellikleri, değerleri, güçlü ve zayıf yönleri vardır. Bu sebeple kuşakları yalnızca doğdukları zaman ölçeğinde bakmak doğru olmaz. Dünyada beş kuşaktan bahsedilirken altıncı kuşak Alfa (α) kuşağı da listeye eklendi.

Kuşakların Sınıflandırılması:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ yöntemi çevrimiçi 19 Temmuz 2024 | 759 Okunma Biz de ahir ömrümüzde doyduk aç kalmadık demeliler 18 Temmuz 2024 | 599 Okunma Devleti paylaşma cesareti: Akıl tutulması 17 Temmuz 2024 | 1.530 Okunma Kadın cinayetlerinde artış 16 Temmuz 2024 | 1.326 Okunma Vatansızlar, reziller ve de katiller 15 Temmuz 2024 | 1.371 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar