Unutmak ne büyük nimet belkide

İsrail'in Gazze şehrinin doğusuna düzenlediği saldırılarda onlarca kişi öldü!İsrail'in, Gazze kentinin doğusuna düzenlediği saldırılarda onlarca Filistinlinin öldürüldü, onlarcası...

İsrail'in Gazze şehrinin doğusuna düzenlediği saldırılarda onlarca kişi öldü!

İsrail'in, Gazze kentinin doğusuna düzenlediği saldırılarda onlarca Filistinlinin öldürüldü, onlarcası yaralandı, binlerce aile de yerinden edildi.

İsrail’in, Gazze'nin doğusundaki Derac, Tuffah ve Eski Şehir bölgelerine yaptığı saldırılarda binlerce bölge insanı zorunlu olarak sonunu bilmedikleri meçhul bir yolculuğa çıkarıldı. Basal, bölge sakinlerinden yardım çağrıları alındı ancak saldırılar nedeniyle bölgeye ulaşmak mümkün olmadı.

Katil İsrail ordusu, saldırılardan önce Gazze'deki bölge halkına yaptığı bildiride, Tuffah, Derac ve Eski Şehir mahallelerinde oturanların bölgeyi tahliye etmeleri ve batıdaki sığınma merkezlerine gitmelerini istemiştir. İsrail ordusu, sivillerin hayatından endişe duyduğunu açıklarken, bölgedeki çatışmalarda hayatını kaybeden ve yaralananların çoğunu da yine siviller oluşturuyor olması İsrail’e yakışandır.

Öte yandan, İsrail'in açıkladığı bildiri sonrasında, Gazze kentindeki El-Ehli Baptist Hastanesi yetkilileri de hasta ve yaralıları başka hastanelere tahliye etmek zorunda kaldılar.

İsrail 275 gündür Filistin halkına orantısız güç kullanmaya devam etmektedir. 7 Ekim’den bugüne kadar yapılan katliamlarda ölenlerin sayısı 38 bin 153'e, yaralananların sayısının da 87 bin 828'e yükselmiştir. Enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu ancak İsrail'in engellemeleri nedeniyle sağlık ekipleri ile sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı gerçeği de sayının net olmadığınıda göstermektedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'de dindarlık oranı ne yazık ki düştü! 12 Temmuz 2024 | 1.502 Okunma FETÖ'nün tek derdi Erdoğan değil! 11 Temmuz 2024 | 1.822 Okunma Çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır 10 Temmuz 2024 | 1.503 Okunma Yavuz Ağıralioğlu'nun tabanda karşılığı var mı? 09 Temmuz 2024 | 1.854 Okunma Unutmak ne büyük nimet belkide 08 Temmuz 2024 | 1.348 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar