Sağ ve muhafazakar seçmen CHP'ye kayıyor

Son yerel seçimlerde AK Parti seçimin kaybedeni oldu. Şu anki süreçte mevcut ekonomi programı devam ettikçe bir yükselişin söz konusu değildir. Siyasi dengenin fabrika ayarlarına dönmesi imkânsız değil fakat...

Son yerel seçimlerde AK Parti seçimin kaybedeni oldu. Şu anki süreçte mevcut ekonomi programı devam ettikçe bir yükselişin söz konusu değildir. Siyasi dengenin fabrika ayarlarına dönmesi imkânsız değil fakat oldukça zor görünüyor.


Kutuplaşma atmosferi de AK Parti’nin seçim kaybetmesindeki diğer bir etkendir.


Her ne kadar seçim sonrası CHP ile kurulan “normalleşme” diyaloğu olsa da, hatta 18 yıl sonra CHP’ne iadei ziyaret yapılsa da yerel seçim sonrası Türkiye’de siyasetin bir dengede tutulması gerektiğini vatandaşta siyasi otoritelerde gördüler.

Siyasetin dengede tutulması, dengelenmesi AK Parti açısından oldukça önemlidir. Çünkü büyük başarı elde eden CHP’nde 21 yıllık bir siyasi arzu var, uzunca bir süredir baskılanan bu arzu CHP’ni sert muhalefet yapması için tetikleyebilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'de dindarlık oranı ne yazık ki düştü! 12 Temmuz 2024 | 1.485 Okunma FETÖ'nün tek derdi Erdoğan değil! 11 Temmuz 2024 | 1.818 Okunma Çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır 10 Temmuz 2024 | 1.503 Okunma Yavuz Ağıralioğlu'nun tabanda karşılığı var mı? 09 Temmuz 2024 | 1.853 Okunma Unutmak ne büyük nimet belkide 08 Temmuz 2024 | 1.348 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar