Klasik CHP İşte Yola Çıkılmaz, Yolda Bırakır…

31 Mart Yerel seçimlerinde elde ettiği başarı CHP’si ve Genel Başkanı Özgür Özel tarafından oldukça vakur bir şekilde karşılandı diye düşünürken bu siyasi rüya üç...

31 Mart Yerel seçimlerinde elde ettiği başarı CHP’si ve Genel Başkanı Özgür Özel tarafından oldukça vakur bir şekilde karşılandı diye düşünürken bu siyasi rüya üç ayda sonlanma noksanına geldi. Özel’in siyaseten yaptığı "normalleşme" çıkışı doğruydu. Özgür Özel gerçek manada devlet adamı gibi davrandı. Seçim sonrası ilk ziyaret edilecek ülkeler için Kıbrıs ve Azerbaycan’a karşı söylemleri Özel’in duruşunu mühürlemişti.

Ama ne yazık ki bu duruş ve söylem sadece 3 ay sürebildi. Devam edemedi. Ayakta duramadı yıkıldı.

Klasik, bilindik CHP işte, hemen eski rolüne geri döndü. Özel’in baskı ve zorlamayla bu noktaya geldiği yapılan açıklamadan da belli.
"Bugünden 1,5 yıl sonrası bir erken seçimi olası görüyorum. İstiyor muyum, gelecek hafta olsun istiyorum."
Özel'in bu çıkışında Yılmaz Özdil'le girdiği tartışma ve o tartışmanın nedeni olmalı.

Özdil, yerel seçimden birinci çıkan Özel'in erken seçim istememesini hazmedemedi.

Özdil, CHP Genel Başkanı Özel'e hakaret etme hakkını kendinde bulacak kadar ileri gitti.
Özdil, Özgür Özel’e; "Özgür Özel'in CHP tarihinin en çapsız genel başkanı olduğunu söylüyorum. Bu koltuğa yakışmıyor." Dedi.

Yetmedi…
"'Bütün dünyada, birinci parti olmasına rağmen erken seçim istemeyen ilk ve tek genel başkan' dediğim için, 'AKP'nin dört yıl daha iktidarda kalması için özel çaba harcıyor' dediğim için bana saldıran Özgür Özel, bu iftiranı sana yedireceğim." Dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye'de dindarlık oranı ne yazık ki düştü! 12 Temmuz 2024 | 1.373 Okunma FETÖ'nün tek derdi Erdoğan değil! 11 Temmuz 2024 | 1.818 Okunma Çakalların hükmü kurt ayağa kalkana kadardır 10 Temmuz 2024 | 1.503 Okunma Yavuz Ağıralioğlu'nun tabanda karşılığı var mı? 09 Temmuz 2024 | 1.852 Okunma Unutmak ne büyük nimet belkide 08 Temmuz 2024 | 1.348 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar