Kılıçdaroğlu kahraman olabilirdi...

Kılıçdaroğlu; son seçimi kaybettiği gece istifa edip olağanüstü kurultay sürecini başlatmış olsaydı ya da genel kurulda 18 oy farkını doğru okuyup, ikinci tur seçimlere girmeyip çekilseydi...

Kılıçdaroğlu; son seçimi kaybettiği gece istifa edip olağanüstü kurultay sürecini başlatmış olsaydı ya da genel kurulda 18 oy farkını doğru okuyup, ikinci tur seçimlere girmeyip çekilseydi kurultay salonundan kahraman olarak ayrılabilirdi. Hırsına kurban etti bu son şansını da. Seçimin kaybedeni olmakla kalmadı saygınlığını da sarstı.

Süleyman Demirel’in danışmanlarından rahmetli Hayrettin Gökdemir Abimin sıklıkla ifade ettiği; “Beyefendi siyasetin ilacı başarıdır” derdi. Bu ilacı Kılıçdaroğlu tam 13 seçim boyunca aradı fakat bulamadı. Oysa ki ilaç çok yakınında eczacı Özgür Özel’deymiş.

Kılıçdaroğlu önce cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetti, ardından CHP genel başkanlığını.

Her kaybedişin kendince haklı bir gerekçesi vardı.

Gerçekten kaybettiğini hiç düşünmedi. Neler kazandırdığını öne çıkararak kaybettiğinin önemsiz olduğuna inandı, inandırdı. O nedenle gerçeklerle yüzleşemedi.

Özeleştirisini yapamadığı için kaybeden oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Düzenbaz 29 Kasım 2023 | 27 Okunma Erdoğan ve rehine takası 28 Kasım 2023 | 581 Okunma Organize işler 27 Kasım 2023 | 668 Okunma Özgür Özel PKK sevicinin elini öptü 23 Kasım 2023 | 625 Okunma İyiye mi gidiyor İyi Parti mi gidiyor? 22 Kasım 2023 | 529 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar