İsrail ne kaybetti Hamas neler kazandı

İsrail, Hamas’ın 7 Ekimde ki saldırısında öyle bir güvenlik zafiyetiverdi ki tüm dünya şaşkınlıkla takip etti süreci. İsrail’in kuşandığı zırhların yeterli...

İsrail, Hamas’ın 7 Ekimde ki saldırısında öyle bir güvenlik zafiyeti

verdi ki tüm dünya şaşkınlıkla takip etti süreci. İsrail’in kuşandığı zırhların yeterli olmadığını, Hamas’ın küçümsenmeyecek bir güç olduğunu gördü.

İsrail, Hamas’ın Aksa Tufanı operasyonuyla Gazze’de binlerce insanı katletti. Yapmış olduğu bu katliamla İsrail katil olduğunun mührünü bastı.

İsrail, Gazze’de hastane, okul, ibadethane, kilise ve camileri günlerce bombaladı. Şehri yok etti. Savunmasız bir şekilde Gazze’de ‘açık hava hapishanesin’de hiçbir kaçış noktası bırakmayarak bombalar yağdıran ‘devlet olduğunu’ iddia eden İsrail Hamas’ı bitiremedi.

İsrail’e, ABD, AB ve Avrupa’nın güçlü ülkelerinden açık çek verildi. Maddi destek ve silahlı destek almasına ve hiçbir kural tanımamasına rağmen zafer elde edemedi.

İsrail masaya oturdu geçicide olsa,

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kmi bu baronlar 01 Mart 2024 | 16 Okunma Gazze'yi duymak vicdandır 29 Şubat 2024 | 565 Okunma Milli irade demokrasiye sahip çıktı 28 Şubat 2024 | 925 Okunma Toprağa kan bulaştı 27 Şubat 2024 | 565 Okunma KENT İTTİFAKI diye yazılır KANDİL İTTİFAKI diye okunur 26 Şubat 2024 | 835 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar