Değişim ölü doğdu

CHP Kurultayında 13 yıl boyunca seçim kaybetmekten, iktidar olamamaktan, rüyasında sürekli iktidar olduğunu görüp ama uyandığında tüh be… yine rüyaymış demekten yorulmuş seçmen bu kurultayda...

CHP Kurultayında 13 yıl boyunca seçim kaybetmekten, iktidar olamamaktan, rüyasında sürekli iktidar olduğunu görüp ama uyandığında tüh be… yine rüyaymış demekten yorulmuş seçmen bu kurultayda öfkeli ve gergindi.

Kurultaya salon hakimiyeti açısından bakacak olursak baş başa bir durum söz konusuydu.

İlhan Cihaner yapılan siyasi baskılardan dolayı adaylıktan çekilirken, Örsan Öymen aday olacak 64 imzaya ulaşamadı.

Meydan Özgür Özel’e dolayısıyla İmamoğlu’na ve Kemal Kılıçdaroğlu’na kaldı.

Bu arada İmamoğlu’nun kurultay sürecinde belediye başkanlığı mesaisinden çok genel başkanlığa çalıştığı, kurultaydan önceki Cuma akşamı yaklaşık 196 delege dahil olmak üzere toplam 3 bin partiliye 10’a yakın otelde içkili ve eğlenceli bir yemek verdiği kulislerde konuşulan. 

İmamoğlu kurultayda beklenenden uzun süre mikrofonda kaldı. Özellikle ‘değişim’ ve ‘dönüşümü’ içeren vurgulu konuşması alkışlarla karşılandı. Yorumlara göre Ekrem İmamoğlu’nun bu konuşması ‘kongreye damga vurdu’.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsrail ne kaybetti Hamas neler kazandı 30 Kasım 2023 | 225 Okunma Düzenbaz 29 Kasım 2023 | 603 Okunma Erdoğan ve rehine takası 28 Kasım 2023 | 595 Okunma Organize işler 27 Kasım 2023 | 670 Okunma Özgür Özel PKK sevicinin elini öptü 23 Kasım 2023 | 688 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar