Cumhurbaşkanı Erdoğan 18 yıllık diyeti bozdu

18 yıl aranın ardından CHP Genel Merkezi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü. Özgür Özel büyük bir nezaketle Erdoğan'ı kapıda...

18 yıl aranın ardından CHP Genel Merkezi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştü. Özgür Özel büyük bir nezaketle Erdoğan'ı kapıda karşıladı. Bu görüşme siyasette kutuplaşma yerine diyalog zemini güçlendirmeyi ifade ediyor.

Yapılan ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan’a; Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan, Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun eşlik etti. Görüşmenin ardından Özel, Erdoğan'ı makam aracına kadar uğurladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, en son 18 yıl önce Başbakanlığı döneminde, CHP Genel Merkezinin yeni binasının açılışı nedeniyle o dönem ki Genel Başkan Deniz Baykal'a 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulunmuştu.

Görüşmedeki konu başlıkları; asgari ücret, emeklilerin durumu, öğretmen atamaları, belediyelerin borç yükü, Şenyaşar ailesinin talebi, Hakkâri Belediyesi’ne kayyum atanması, Can Atalay başta olmak üzere Osman Kavala ve Gezi mahkûmlarının durumu yer aldı.

İki liderin görüşmesi kamuoyundan genel olarak büyük destek gördü. Çünkü millet, devletin içindeki kavgadan hoşlanmaz. Ülkenin temel sorunlarını görüşmek üzere bir araya gelinmesi destekler. Hatırlarsanız Demirel ile Ecevit 1980 öncesinde cenazede dahi tokalaşmıyorlardı. Kılıçdaroğlu ile Erdoğan arasında da sağlıklı bir diyalog zemini kurulamadı. Siyasette iletişim, siyaset dilinin yumuşaması ve iktidar ile muhalefetin aynı masa etrafında oturması millete huzur ve güven sağlar. O nedenle bu körelmiş duyguların millette bir karşılığı var. Onun için iki liderin görüşmesinden sonra, somut bazı sonuçların elde edilmesi gerekiyor.

Siyasiler arasında Türkiye’nin meseleleri hakkında görüşme zemininin, diyalog zemininin güçlü bir şekilde tutulması siyasi tabloya artı olarak dönecektir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ yöntemi çevrimiçi 19 Temmuz 2024 | 759 Okunma Biz de ahir ömrümüzde doyduk aç kalmadık demeliler 18 Temmuz 2024 | 599 Okunma Devleti paylaşma cesareti: Akıl tutulması 17 Temmuz 2024 | 1.530 Okunma Kadın cinayetlerinde artış 16 Temmuz 2024 | 1.326 Okunma Vatansızlar, reziller ve de katiller 15 Temmuz 2024 | 1.371 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar