CHP DEM’lenmeye Doyamadı

Rahmetli Süleyman Demirel’in "Siyasette 24 saatte çok şey değişir" sözünü bugünlerde çok sık görür olduk.DEM Partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Meral...

Rahmetli Süleyman Demirel’in "Siyasette 24 saatte çok şey değişir" sözünü bugünlerde çok sık görür olduk.

DEM Partinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Meral Danış Beştaş’ın ismi açıklanmıştı geçen haftalarda. CHP, daha doğrusu Ekrem İmamoğlu ile DEM Partisi bir kez fikir birliği yaparak İstanbul özelinde ittifak yapma konusunda mutabık kaldılar.

Neyin karşılığında mı?

Esenyurt’ta CHP’nin aday çıkarmaması, burayı DEM Partiye teslim etmesi. Bunun yansıra başka pazarlıklarda olabilir.

İmamoğlu İstanbul’u almak için CHP’nde kaos, böl parçala ve sistem dışına at yöntemini sürekli diri tuttu. Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen, İzmir’de Tunç Soyer,  Ataşehir’de Battal İlgezdi ve Gürsel Tekin gibi 40-50 yıldır CHP’nde siyaset yapanları dahi bezdirdi, isyan ettirdi, istifa ettirdi.

Ekrem İmamoğlu; Belediye Başkanlığında oldukça başarı isimleri bile gündemine alıp aday yapmadı. Bu isimlerin rakip olabilme ihtimali bile İmamoğlu’nun uykularını kaçırdığı ortada.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti'de istifa etmeme hastalığı var 15 Nisan 2024 | 879 Okunma İmamoğlu mu Yavaş mı? 09 Nisan 2024 | 1.845 Okunma Seçmen tamam da size ne oluyor? 08 Nisan 2024 | 1.373 Okunma Van'a doğru müdahale edilmeli DEM'e fırsat verilmemeli 05 Nisan 2024 | 855 Okunma Bilanço doğru okunmalı 04 Nisan 2024 | 775 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar