Bilanço doğru okunmalı

Elde olan olmayan tüm imkanlar kullanılarak ne yapıp ne edip ekonomiyi düzlüğe çıkarmak şart oldu. Emekli maaşlarında acilen bir iyileştirme yapılması gerekir. Alım gücünün arttırılması...

Elde olan olmayan tüm imkanlar kullanılarak ne yapıp ne edip ekonomiyi düzlüğe çıkarmak şart oldu. Emekli maaşlarında acilen bir iyileştirme yapılması gerekir. Alım gücünün arttırılması, temel gıdaya ulaşımın sağlanması asgari düzeyde olması gerekenler. Bu pahalılıkla hayatın sürdürüle birliği çok zor. Artık yol alınamadığı yolun sonuna gelindiği seçim sandığında görüldü.

AK Parti’nin seçim sonucunu etkileyen en önemli nedenlerden sadece biri bu…

Ekonomik gerekçeler dışında kaybetmenin ikinci derecede önemli sayılabilecek nedeni; parti içinde, teşkilatlarda erimeye yüz tutmuş SAMİMİYET, AİDİYET ve koşulsuz Tabii olma hali.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’da var olan samimiyet hala diri ve taze. Halka yansıyor, karşılıkta buluyor. Erdoğan’la sorunu olmayan ama AK Partiyle sorunu olan seçmen, Erdoğan’ın oylanmadığı bir seçimde farklı bir tercih ortaya koydu. AK Parti içinde samimiyet Erdoğan özelinde kalmış durumda. Bu duruma el atılması şart.

AK Partide büyük değişime ve tazelenmiş enerjiye ihtiyaç var. Bakanları halktan kopmuş, halkın sofrasına mesafeli, halkta antipati uyandıran, halka üst perdeden konuşan, üslup sorunu olan isimler var. AK Parti bu kişileri çevresinden uzaklaştırmalı. Bu kibirli hal AK partinin sonu olabilir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan etrafındaki isimlere makam, mevki, güç ve maddi imkân verdi. Şimdi bu isimlere verilen imkanlar ellerinden alınsa kaç tanesi aynı samimiyet ve aidiyet hissiyle aynı şekilde çalışır. Yerel seçimlerde bunun örneklerini yaşadık. Genelde de bunun fark edilmesi gidenlerin gitmesi kalan sağların AK Partinin olması sağlanmalı. Kavmiyetçi bakış açısı son bulmalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni CHP mi? Eski CHP mi? 22 Nisan 2024 | 5 Okunma CHP büyük gayret gösterdi 19 Nisan 2024 | 673 Okunma İçsel eleştiri şart!!! 18 Nisan 2024 | 711 Okunma Siyasi bir tutuklama 17 Nisan 2024 | 792 Okunma Niymet külfet dengesi doğru kurulmalı 16 Nisan 2024 | 413 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar