Amaç iktidarı yıpratmak

10 Kasım, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Çanakkale kahramanı, Kurtuluş Savaşı’nın başkumandanı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği gündür.”Manevi mirasım...

10 Kasım, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Çanakkale kahramanı, Kurtuluş Savaşı’nın başkumandanı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefat ettiği gündür.”Manevi mirasım akıl ve bilimdir” diyen Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85. yıldönümünde tüm yurtta anıldı.

İçinde vatan sevgisi, vefa ve insanlık olan herkes bu ulusal yasa saygı göstermelidir.

Bu coğrafyada bölücülük ve ayrıştırmanın Atatürk üzerinden yapıldığı projeler her zaman alıcı bulmuştur. Cuma günü yaşanan küçük çaplı sürtüşmede bunun göstergesidir.

Bu proje gerçekte iktidarı yıpratmayı amaçlıyor.

Yıllar yılı sağ kesim ve sol kesim hatta Kemalistler hep Atatürk ismini kullanarak toplumda ayrıştırma yaptılar.

Amaç çok net bir biçimde fay hatlarını tekrardan harekete geçirmek ve bölmeye yeltenmektir. Fikirsel farklılıkların, normalleşmesinden rahatsızlık duyma halidir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsrail ne kaybetti Hamas neler kazandı 30 Kasım 2023 | 26 Okunma Düzenbaz 29 Kasım 2023 | 597 Okunma Erdoğan ve rehine takası 28 Kasım 2023 | 591 Okunma Organize işler 27 Kasım 2023 | 670 Okunma Özgür Özel PKK sevicinin elini öptü 23 Kasım 2023 | 685 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar