ABD ve PKK Esed'le el mi sıkıştı!!!

PKK/KCK-PYD/YPG Irak ve Suriye’de gasp ettiği toprakları terör yuvasına dönüştürmesi tehlikeye daha bir dikkat çekiyor. Alan hakimiyeti oluşturmak ve meşruiyet kazanmak için yerel seçim yapma planlarına...

PKK/KCK-PYD/YPG Irak ve Suriye’de gasp ettiği toprakları terör yuvasına dönüştürmesi tehlikeye daha bir dikkat çekiyor. Alan hakimiyeti oluşturmak ve meşruiyet kazanmak için yerel seçim yapma planlarına hazırlanıyor.

Öyle ki terör örgütünün kaşesi olmadan aday olmak ve oy kullanmak mümkün değil. ABD Dışişleri Bakanlığı bile adil, serbest ve şeffaf seçim ortamının olmadığını açıkladı.

ABD yapılacak seçimlere meşru değildir diyemiyor. Seçimlerin amacı Suriye’yi bölmek ve PKK’ya özerk bir statü sağlamaktır. Gayri meşru bir seçim olduğunu ilan etmek gerekiyor. ABD bunu ilan etmek yerine zamanlama ve şekline itiraz etti.

ABD bu seçimleri engelleyebilir mi? Tabi ki engelleyebilir.

ABD gayri meşru bir seçim olduğunu ilan edecek mi? Net değil, karışık.

PKK neden şimdi seçim istiyor? PKK’nın seçim istemesi ABD’nin PKK’ya açtığı alanın ötesinde büyük bir hamledir. PKK’nın dayatmasıdır. PKK’nın yapmaya çalıştığı kalıcı ve fiili bir durum oluşturmaktır. PKK ajandasına daha önce aldığı kararlar için dayatıyor. Suriye’de yaptıklarından haraç kesiyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bahçeli açık ve net ayar çekti 14 Haziran 2024 | 1.382 Okunma Bahçeli açık ve net ayar çekti 14 Haziran 2024 | 182 Okunma X,Y,Z derken bir de Alfa doğdu 13 Haziran 2024 | 2.629 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan 18 yıllık diyeti bozdu 12 Haziran 2024 | 1.330 Okunma Muhafazakarları kim yoldan çıkardı? 11 Haziran 2024 | 2.240 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar