Yeni dönem girişimler kanat çırpmaya hazır

Girişim ekosisteminde yeni fikirlerin ve projelerin ortaya çıkması için melek yatırımlar ve hızlandırma programları büyük önem taşıyor. Türkiye'nin sorun çözmede daha çok teknoloji girişiminden faydalanması şart.

Türkiye girişim ekosistemin en eski girişim hızlandırma programları arasında yer alan Türk Telekom (TT) PİLOT'un 7'nci dönem girişimleri sahneye çıktı. Türkiye'nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketlerinden TT'nin Türkiye'de girişimciliği desteklemek ve yenilikçi fikirleri katma değer sağlayacak işlere dönüştürmek amacıyla 2013 yılında hayata geçirdiği PİLOT girişim hızlandırma programının yedinci dönem girişimleri belli oldu. Farklı alanlarda uygulama geliştiren teknoloji odaklı 9 ekibe, toplamda 1.1 milyon TL nakit desteği ile birlikte, Türk Telekom ile iş birliği yapma fırsatı sunulacak. Türkiye'de özel sektör tarafından yürütülen ilk girişim hızlandırma programı olan PİLOT'un yeni dönemine seçilen ekipler, iş fikirlerini başarılı bir şekilde uygulayabilmek için 12 hafta boyunca sektör profesyonelleri ile başarılı girişimci ve yatırımcılardan oluşan Türk Telekom mentor ağından geri bildirim alacaklar.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çay atıklarını plastiğe dönüştürdü ödülü kaptı 19 Temmuz 2019 | 42 Okunma 4 yılda telefonların yarısı 5G’li olacak 18 Temmuz 2019 | 62 Okunma Denizler altında 20 bin fersah teknoloji 14 Temmuz 2019 | 41 Okunma NGN yerli veri merkezini kurdu 12 Temmuz 2019 | 21 Okunma Teknoloji girişimine yatırım yapan kazandı 11 Temmuz 2019 | 18 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar