Her eve fiber çözümü

Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı CES'i ziyaret eden Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, Türkiye'de fiber kullanımının Avrupa'dan düşük olmadığını, evlerdeki altyapıda sorun olduğunu belirterek, "OECD ülkelerinin ortalamaları dikkate alındığında; yüzde 20 seviyesindeki abone fiberleşme oranıyla Türkiye, bu kategoride ABD, Kanada, İsviçre, Hollanda, Fransa, İtalya, Almanya, İngiltere ve Belçika gibi gelişmiş ülkeleri geride bırakıyor.

Bizde bakır kablolarda ve evdeki tesisatta sorun var. Binaya kadar getirdiğimiz hızlı internet bağlantısını eve ulaştırmakta sıkıntı çekiyoruz. Ancak bunu da aşacağız. Bu konuda yeni bir çözüm için çalışma yürütüyoruz. Tamamladığımız anda bu konudaki yenilikleri de açıklayacağız. Evdeki altyapıyı da yenileyerek durumu çözmeye gayret edeceğiz" dedi.

İNŞAATTA AKILLI EV FIRSATI
Nesnelerin interneti çözümlerinin evlere taşınabileceğini anlatan Önal, "Türkiye'de yetenekli ve dünya çapında iş yapan inşaat şirketleri var. Biz bu konuya daha çok yoğunlaşmalıyız. Akıllı şehir ve akıllı evler konusunda iyi örnekler sunabiliriz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Spor teknolojisi girişimlerine 450 bin TL’lik yeni kaynak 27 Ocak 2023 | 44 Okunma Dijital dönüşüme güçlü uyum sağladık 17 Ocak 2023 | 19 Okunma Otomobil ve mobilite şirketleri ekran rekabetine hazırlanıyor 10 Ocak 2023 | 24 Okunma Akıllı cihazlar beynimizi pasifleştirdi 08 Ocak 2023 | 70 Okunma Togg ve teknoloji girişimleri sahnesine çıktı 06 Ocak 2023 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar