Hatasız iş yapmayı öğrenen robotlar geliyor

Teknoloji tabanlı girişimciliği yaygınlaştırmayı ve desteklemeyi amaçlayan ODTÜ ile ODTÜ Teknokent işbirliğiyle düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) Hızlandırma Programı, 15'inci yılında yenilikçi pek çok fikrin hayata geçmesini ve yatırım bulmasını sağlamaya devam ediyor.

Etkinlikte yapay zekâ, makine öğrenmesi, nesnelerin interneti, robot yazılımlar ve büyük veri teknolojisini kullanan sağlıktan üretime, tarımdan oyun geliştirmeye pek çok yeni girişim projesini anlatarak ve destek almayı başardı.

YENİ TEKNOLOJİLER

İnsana bağlı hatanın ortadan kalktığı projelerde girişimler tohum yatırım desteği ve teknoloji destek paketleri aldı. 13 farklı girişim reklam paketi, teknoloji desteği paketi, uluslararası olma desteği ve nakit yatırım desteği kazandı. Özellikle yapay zeka, makine öğrenmesi kullanan teknoloji girişimleri troid kanseri tepitinde hata oranı düşürürken, tekstil ve seramik üretiminde kalite kontrolü yapıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadınların e-spor’a ilgisi artıyor 22 Kasım 2020 | 0 Okunma Sıkıcı sunumların sonu geldi 15 Kasım 2020 | 0 Okunma Sanal maratonda yalnız ama beraber koştuk 15 Kasım 2020 | 0 Okunma İnsan kaynağı verisini tüm iş dünyasına açtık 13 Kasım 2020 | 0 Okunma Cezaevlerinde e-Görüş dönüşümü başlıyor 09 Kasım 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar