Hatasız iş yapmayı öğrenen robotlar geliyor

Teknoloji tabanlı girişimciliği yaygınlaştırmayı ve desteklemeyi amaçlayan ODTÜ ile ODTÜ Teknokent işbirliğiyle düzenlenen Yeni Fikirler Yeni İşler (YFYİ) Hızlandırma Programı, 15'inci yılında yenilikçi pek çok fikrin hayata geçmesini ve yatırım bulmasını sağlamaya devam ediyor.

Etkinlikte yapay zekâ, makine öğrenmesi, nesnelerin interneti, robot yazılımlar ve büyük veri teknolojisini kullanan sağlıktan üretime, tarımdan oyun geliştirmeye pek çok yeni girişim projesini anlatarak ve destek almayı başardı.

YENİ TEKNOLOJİLER

İnsana bağlı hatanın ortadan kalktığı projelerde girişimler tohum yatırım desteği ve teknoloji destek paketleri aldı. 13 farklı girişim reklam paketi, teknoloji desteği paketi, uluslararası olma desteği ve nakit yatırım desteği kazandı. Özellikle yapay zeka, makine öğrenmesi kullanan teknoloji girişimleri troid kanseri tepitinde hata oranı düşürürken, tekstil ve seramik üretiminde kalite kontrolü yapıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kanserli hücre yapay zekâyla tanınıyor 13 Aralık 2019 | 40 Okunma Yapay zeka Grammy’e talip 08 Aralık 2019 | 67 Okunma 65 bin kişi dijital dönüşüm için buluştu 06 Aralık 2019 | 21 Okunma Takımyıldızları artık çok yakınınızda 01 Aralık 2019 | 19 Okunma Küresel girişimler ihracatı büyütüyor 29 Kasım 2019 | 20 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar