En iyi arkadaşım görünmez robotlar

Yol arkadaşı, sohbet arkadaşı, alışveriş arkadaşı, iş arkadaşı derken görünmez yazılım robotu hayatımızın vazgeçilmezi oldu.

Farkında olmadan kullandığımız yazılım robotları, akıllı algoritmalarla internetten alışveriş sırasında en uygun fiyatlı ürünü bulmamızı sağlıyor. Üstelik ihtiyaçlarımızı önceden anlamayı sağlayan özel çözümler kullanarak... Sağlığımız konusunda riskleri akıllı saatlerden topladığı verilerle bizi hatta doktorumuza uyarılar gönderebiliyor. Kaybolduğumuz yerde en iyi yol arkadaşı gibi en az trafiğin olduğu rotayı bize söylemesi artık sıradan bir olay halini aldı. Sesli veya yazılı çeviri yaparak dilini bilmediğimiz ülkelerde iletişim arkadaşımız oluyor. Hatta gönlünüze uygun eş ararken huyu huyuna suyu suyuna uygun birini bulacak kadar çöpçatanlık da yapıyor. Akıllı algoritmalardan oluşan yazılım robotları her gün yeni uygulamalar ve çözümlerle hayatımızı kolaylaştırırken, robotların sınırsız arkadaşlık nimetlerinden faydalanmamızı sağlıyor. Bunca iyiliğine rağmen geleneksel veya sosyal medyada pek çok kez işimizi elimizden alacağına ilişkin tahminleri okumak sinir bozucu olmuyor mu? Sanırım son derece sinir bozucu olmalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kodsuz dijital hayat oh ne rahat! 04 Aralık 2022 | 22 Okunma Enerji krizine bulut teknolojisi 02 Aralık 2022 | 41 Okunma Uzay araştırması yapan girişimlere dev yatırım 15 Kasım 2022 | 34 Okunma Teknoloji devleri küçülmek için işten çıkarmalara başladı 13 Kasım 2022 | 33 Okunma Veri kaybını önlemek için herkes ‘bulut’a çıktı! 12 Kasım 2022 | 119 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar