Canlı yayınlar güzelleşiyor

Türkiye'de ve dünyada akıllı telefon kullanıcılarının tercihlerinde kameraların yetenekleri etkili oluyor. Fotoğraf konusunda en dikkat çeken alışkanlıklarımızın başında selfie (Özçekim)...

Türkiye'de ve dünyada akıllı telefon kullanıcılarının tercihlerinde kameraların yetenekleri etkili oluyor. Fotoğraf konusunda en dikkat çeken alışkanlıklarımızın başında selfie (Özçekim) çekimler geliyor. Artık açıklanan her yeni telefon kameralarıyla fark yaratmaya odaklanıyor. Asus da Zenfone 4 serisiyle fotoğraf tutkusuna odaklandı. Asus, sosyal medya canlı yayınlarını, video çekimlerini ve selfie fotoğraflarını SelfieMaster uygulamasıyla güzelleştiriyor. Ayrıca Türkiye'de de satışa sunulacak olan ZenFone Live 5.5 inç, fotoğraf makinesinde yer alan güzellik modu, cilt yumuşatma, yüz özellik dengelemesi gibi özelliklerle de profesyonel kalitede ayarlar yapma olanağı sunuyor.

FOTOĞRAF ÇEKMEYİ SEVİYORUZ
Asus'un "Fotoğrafı Seviyoruz" (We Love Photo) sloganıyla tanıttığı yeni Zenfone serisinin dikkat çeken modelleri fiyat yüzünden malesef Türkiye'de satışa sunulamıyor. Asus ZenFone 4 ailesinin 3 üyesi ZenFone Live 5.5 inç, ZenFone 4 Max ve ZenFone 4 ise ekim ve kasım ayları içerisinde Türkiye'de de satışa sunulacak. ZenFone 4 Pro, ZenFone Selfie ve ZenFone 4 Selfie Pro ise Türkiye'de satışa sunulması beklenmeyen telefonlar arasında bulunuyor. ZenFone Selfie ve ZenFone Selfie Pro, selfie çekmeyi sevenler için yüksek çözünürlüklü çift kamerayı telefonun ön kısmında kullanıyor. Ancak iki telefonun Türkiye'de satışa sunulacağı yönünde bir açıklama yok. Önde bulunan kameralardan birinin 120 derecelik geniş açıyla çekmesi, daha fazla kişinin selfieye girmesini sağlıyor.

PAYLAŞIM DOSTU İNTERNET
Zenfone 4 Pro, yüksek hızlı bağlantıyla anlık fotoğraf paylaşmayı çok daha kolay hale getiren Gigabit Connectivity teknolojisini destekliyor. Yüksek hıza sahip olan Zenfone 4 Pro, gigabit ağını hem iç mekanlarda hem de hareket halindeyken kullanabiliyor. Snapdragon 835 Mobil Platform'a entegre olan Snapdragon X16 Gigabit LTE modem, ZenFone 4 Pro'nun 4G LTE ile LTE uyumlu bir ağ üzerinden en yüksek indirme hızlarına ulaşmasını sağlarken, Qualcomm TruSignal çift anten teknolojisiyle daha geniş bir kapsama alanı sunuyor.

TWITTER 280 KARAKTERİ DENİYOR
Pek çok Twitter kullanıcısının en çok şikayet ettiği şeylerin başında 140 karaketer sınırı geliyor. Çoğu zaman bu sınırlamadan dolayı kendini rahatça anlatamadığını söyleyenleri görürsünüz. Üstelik yerel dillerde uzun cümleler ve artan karakter sayıları çözümü daha da zorlaştırıyor. Twitter böylce karakter sayısını iki katına çıkartarak kullanıcıya daha rahat bir deneyim sunmayı hedefliyor.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Metaverse evreninden yeni fısıltılar 16 Ocak 2022 | 72 Okunma Teknoloji şirketleri devleri geçti 14 Ocak 2022 | 64 Okunma Eureka Park 2022’de 28 Türk girişimi sahneye çıktı 09 Ocak 2022 | 24 Okunma Evde ve yolda eğlenceye doymuyoruz 09 Ocak 2022 | 28 Okunma Dönüşümü beceremeyen otomotivin Nokia'sı olur 08 Ocak 2022 | 95 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar