Apple ezber bozmaya hazırlanıyor

Yazılım güncellemeleri telefon, tablet, TV, akıllı saat gibi cihazların yeni yetenekler kazanmasına sebep oluyor.

 Geçtiğimiz ay Google, bu hafta Apple, Küresel Geliştiriciler Zirvesi WWDC 2019 etkinliğinde yazılım güncellemeleriyle cihazların sahip olacakları yeteneklerin detaylarını anlattı. Aslında pek çok kullanıcının heyecanla beklediği özellikleri, önce uygulama geliştiriciler yaz sonuna kadar test edecek. Yeni iPhone tanıtıldıktan sonra yani eylül sonu gibi de kullanıcıların indireceği kıvama gelecek. Ancak iş sadece güncelleme değil. Yeni kazanılan özelliklere bakarak eylül ayından itibaren piyasaya çıkacak ürünlerle ilgili tahminlerde bulunabiliriz. Yani en çok merak edilen iPhone XI'in (Eğer 11 adı verilirse) yetenekleri konusunda bir fikir yürütmek mümkün. Aslında baktığınızda Apple 'yapmaz' denilen pek çok yeniliğin bu güncellemelerle kapısını aralıyor.

GOOGLE VE FACEBOOK GİRİŞİNE DARBE
Şimdi yeniliklerin satır başlarına göz atalım... iPhone yeni iOS 13 işletim sistemiyle Apple Kimliği üzerinden yüz tanıma ile uygulamalara giriş yeteneği kazandıracak. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kodsuz dijital hayat oh ne rahat! 04 Aralık 2022 | 3 Okunma Enerji krizine bulut teknolojisi 02 Aralık 2022 | 41 Okunma Uzay araştırması yapan girişimlere dev yatırım 15 Kasım 2022 | 34 Okunma Teknoloji devleri küçülmek için işten çıkarmalara başladı 13 Kasım 2022 | 33 Okunma Veri kaybını önlemek için herkes ‘bulut’a çıktı! 12 Kasım 2022 | 119 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar