Apple ezber bozmaya hazırlanıyor

Yazılım güncellemeleri telefon, tablet, TV, akıllı saat gibi cihazların yeni yetenekler kazanmasına sebep oluyor.

 Geçtiğimiz ay Google, bu hafta Apple, Küresel Geliştiriciler Zirvesi WWDC 2019 etkinliğinde yazılım güncellemeleriyle cihazların sahip olacakları yeteneklerin detaylarını anlattı. Aslında pek çok kullanıcının heyecanla beklediği özellikleri, önce uygulama geliştiriciler yaz sonuna kadar test edecek. Yeni iPhone tanıtıldıktan sonra yani eylül sonu gibi de kullanıcıların indireceği kıvama gelecek. Ancak iş sadece güncelleme değil. Yeni kazanılan özelliklere bakarak eylül ayından itibaren piyasaya çıkacak ürünlerle ilgili tahminlerde bulunabiliriz. Yani en çok merak edilen iPhone XI'in (Eğer 11 adı verilirse) yetenekleri konusunda bir fikir yürütmek mümkün. Aslında baktığınızda Apple 'yapmaz' denilen pek çok yeniliğin bu güncellemelerle kapısını aralıyor.

GOOGLE VE FACEBOOK GİRİŞİNE DARBE
Şimdi yeniliklerin satır başlarına göz atalım... iPhone yeni iOS 13 işletim sistemiyle Apple Kimliği üzerinden yüz tanıma ile uygulamalara giriş yeteneği kazandıracak. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sabit disk değil bulut neslinin çocukları 21 Temmuz 2019 | 26 Okunma Çay atıklarını plastiğe dönüştürdü ödülü kaptı 19 Temmuz 2019 | 71 Okunma 4 yılda telefonların yarısı 5G’li olacak 18 Temmuz 2019 | 62 Okunma Denizler altında 20 bin fersah teknoloji 14 Temmuz 2019 | 42 Okunma NGN yerli veri merkezini kurdu 12 Temmuz 2019 | 21 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar