ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Sosyal ağlar iyilik de bulaştırıyor

Sahte hesaplar, gerçek dışı haberler ve paylaşımlar yüzünden 2017'de zorlu bir yıl geçiren Facebook, Avrupa'nın dört bir yanından 300 topluluk liderini ağırladığı buluşmada (Facebook Communities Summit) bulaşıcı sosyal iyiliğin yayılması için çaba harcıyor .

Timur Sırt
Timur Sırt Sabah Gazetesi
15 Şubat 2018 | 39

Sahte hesaplar, gerçek dışı haberler ve paylaşımlar yüzünden 2017'de zorlu bir yıl geçiren Facebook, Avrupa'nın dört bir yanından 300 topluluk liderini ağırladığı buluşmada (Facebook Communities Summit) bulaşıcı sosyal iyiliğin yayılması için çaba harcıyor. Tüm Avrupa'dan sosyal girişimlerin ve toplulukların katıldığı etkinliğe Türkiye'den kadın, eğitim, seyahat ve sağlık konusunda çeşitli topluluklar da katılma şansı yakaladı. Geçtiğimiz hafta Londra'da düzenlenen etkinliğe Türkiye'den "Saçım saçın olsun", "Araştıran Anneler", "Mide Lobisi", "İhtiyaç Haritası", "Bisikletli Kadın İnisiyatifi", "Interrail Türkiye" ve "Kalpler Erisin" gibi Facebook topluluklarının yöneticileri yeni geliştirilen özellikleri tanıma ve diğer topluluklarla tanışma şansı yakaladı.

İNCELEME EKİPLERİ İKİ KAT ARTACAK
Facebook yetkilileri sahte hesap ve gerçek dışı bilgiye dayalı paylaşımlarla ilgili acil önlem almak için de harekete geçeceğini bu buluşmada açıkladı. Facebook yetkilileri dürüst ve güvenilir içerik için inceleme ekiplerini 10 binden 20 bine çıkardıklarını açıkladı. Siber zorbalık ve yalan haber konusunda acil müdahale için yapay zekâ çalışmalarına da hız veren Facebook, ABD dışındaki en büyük mühendislik merkezine Londra'da ev sahipliği yapıyor. Marka 2018 yılsonuna kadar çalışan sayısını ikiye katlamayı hedefliyor. Aslında bu çalışmalar dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı Facebook'un güvenilir reklam platformu olarak devam etmesini ve regülasyonlar karşısında sürdürülebilir platform olmasını hedefliyor. Topluluk liderlerinin topluluklarını daha güvenli, düzenli ve etkileşim içinde tutması için yeni bazı özellikler açıklandı.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER