Varlıklı yabancı turist beklerken ucuzcu yerli peşine düştük

Turizm sektörünü yerli turistin harcamaları ile kurtarmayı düşünüyoruz.Varlıklı yabancı turistleri kaçırdık. Arap turiste razı olduk. Şimdi yerli turistlerle turizm sektörünü kurtarma...

Turizm sektörünü yerli turistin harcamaları ile kurtarmayı düşünüyoruz.

Varlıklı yabancı turistleri kaçırdık. Arap turiste razı olduk. Şimdi yerli turistlerle turizm sektörünü kurtarma arayışındayız.

Turizm sektörü döviz getiren bir sektör. Turistik tesislerimizin çoğu rakip ülke tesislerinden çok daha kaliteli.

Her şey dahil uygulaması olan ve orta gelir grubu müşteri ağırlayan turistik tesislere varlıklı yabancı turistin gelmeyeceğini düşünemedik.

Olan oldu. Önümüze bakalım. Yeni bir turizm stratejisine ihtiyacımız var. Yeni strateji varlıklı turisti ülkeye çekmek olmalıdır.

Devlet Planlama Teşkilatı’nda turizm uzmanı olarak çalışan, daha sonra Birleşmiş Milletler adına değişik ülkelerde turizm politikalarının oluşturulmasında görev alan Dr.Tunay Akoğlu, varlıklı yabancı turisti cezp etme konusunda uyarılarda bulunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk çeyrekte 11.8 milyon kişi seyahate çıktı 07 Ağustos 2018 | 111 Okunma Domatesin başlıca zararlıları (Özellikle Rusları rahatsız eden domates zararlıları) 06 Ağustos 2018 | 251 Okunma 40 yılda ne değişti? 03 Ağustos 2018 | 228 Okunma Ertelenen zamlar ekonomiye büyük yük getiriyor 02 Ağustos 2018 | 492 Okunma Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %30.1 arttı 01 Ağustos 2018 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar