Ramazan Bayramı

Müslümanlar pazar günü Ramazan Bayramı'nı kutlamaya başlayacaklar. Bayram "sevinç günü" demektir.Toplu kılınan bayram namazları Müslümanlar arasındaki birlik ve beraberliğin, barışın, huzurun...

Müslümanlar pazar günü Ramazan Bayramı'nı kutlamaya başlayacaklar. Bayram "sevinç günü" demektir.

Toplu kılınan bayram namazları Müslümanlar arasındaki birlik ve beraberliğin, barışın, huzurun göstergesidir. Bayramlar Müslümanları birbirine yaklaştırır. Dargınlıkları ortadan kaldırır. Kardeşlik duygularını güçlendirir.

Dini anlatım ile "bayramlar Allah'ın mü'min kullarına birer ziyafet günüdür." Kur'an - ı Kerim'de Ramazan ve Kurban bayramlarına ait bir işaret yoktur.

Kur'an - ı Kerim'de "bayram" ifadesi sadece bir surenin bir ayetinde, bir kelime olarak yer almıştır.

"Maide" suresinin 114 numaralı ayetinde yer alan ifade şöyledir:

"Meryem oğlu İsa, "Allahım, rabbimiz. Bize ve bizden sonra geleceklere bayram ve senden bir delil olarak bir sofra indir. Bizi rızıklandır sen rızık verenlerin en hayırlısısın" dedi."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk çeyrekte 11.8 milyon kişi seyahate çıktı 07 Ağustos 2018 | 111 Okunma Domatesin başlıca zararlıları (Özellikle Rusları rahatsız eden domates zararlıları) 06 Ağustos 2018 | 251 Okunma 40 yılda ne değişti? 03 Ağustos 2018 | 228 Okunma Ertelenen zamlar ekonomiye büyük yük getiriyor 02 Ağustos 2018 | 492 Okunma Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %30.1 arttı 01 Ağustos 2018 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar