İstanbul’da boş arsa kalmıyor

İstanbul’un tarihi ve doğal yapısının bozulmaması çok önemli. Ne var ki İstanbul’da betonlaşmamış alan kalmayacak. Nerede bir boş arsa varsa satışa çıkarılıyor ve...

İstanbul’un tarihi ve doğal yapısının bozulmaması çok önemli. Ne var ki İstanbul’da betonlaşmamış alan kalmayacak. Nerede bir boş arsa varsa satışa çıkarılıyor ve betonlaşıyor.

Bu hareket büyük bir “rant” kaynağına dönüştü. Arsalara inşaat izni verme rantın bir bacağı.

Öbür bacağı ise yapının büyütülmesi için yapılan imar izni değişiklikleri.

Çarkın nasıl döndüğünün gizlisi kapaklısı yok. Herkes ranta karşı görünüyor ama rant çarkı işliyor.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykut Nuhoğlu açıkladı: İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçen 4 yıl boyunca çıkan 11 bin kararın 6 bini imar değişikliği ile ilgili karar.

Son olarak Yedikule Bostanları imara açıldı. Daha önce iptal edilen Yedikule Bostanları Projesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından onaylandı. 75 dönüm arazi yapılaşacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk çeyrekte 11.8 milyon kişi seyahate çıktı 07 Ağustos 2018 | 94 Okunma Domatesin başlıca zararlıları (Özellikle Rusları rahatsız eden domates zararlıları) 06 Ağustos 2018 | 235 Okunma 40 yılda ne değişti? 03 Ağustos 2018 | 204 Okunma Ertelenen zamlar ekonomiye büyük yük getiriyor 02 Ağustos 2018 | 482 Okunma Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %30.1 arttı 01 Ağustos 2018 | 114 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar