Fındıkta 'Değerli Tarım Uygulamaları'

Her yıl bu aylarda fındık üreticisinin sorunları gündeme gelir. Fındık konusu gündeme geldiğinde de sadece fındık fiyatı tartışılır.Fındıkta verim, kalite ve fındığın işlenmesi...

Her yıl bu aylarda fındık üreticisinin sorunları gündeme gelir. Fındık konusu gündeme geldiğinde de sadece fındık fiyatı tartışılır.

Fındıkta verim, kalite ve fındığın işlenmesi gibi temel konulara değinilmez.

Bu sütunda fındık konusunda yayınlanan yazımdan sonra Fındık Üreticileri Birliği Başkan Vekili Özer Akbaşlı’dan bir mesaj aldım.

Özer Akbaşlı, “Değerli Tarım Uygulamaları” adı ile fındık veriminin artırılması için yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Özer Akbaşlı şunları söylüyor:

"Değerli Tarım Uygulamaları projesinin amacı gerek iklim değişikliği ve çevresel koşullar, gerek hastalık ve zararlılar nedeniyle risk altında olan Türk fındık tarımına destek olmak, kaliteyi ve verimi arttırarak olumlu katkı sağlamak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk çeyrekte 11.8 milyon kişi seyahate çıktı 07 Ağustos 2018 | 111 Okunma Domatesin başlıca zararlıları (Özellikle Rusları rahatsız eden domates zararlıları) 06 Ağustos 2018 | 251 Okunma 40 yılda ne değişti? 03 Ağustos 2018 | 228 Okunma Ertelenen zamlar ekonomiye büyük yük getiriyor 02 Ağustos 2018 | 492 Okunma Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %30.1 arttı 01 Ağustos 2018 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar