Eylem planını ve finansal desteği unuttuk

Seçim öncesi ekonominin ana sorunlarının bir eylem planı ve bu planı destekleyecek bir finansal paketle çözüleceğini tartışıyorduk.Seçim sonrası yeni yapılanma Başkanlık Hükümeti’nin...

Seçim öncesi ekonominin ana sorunlarının bir eylem planı ve bu planı destekleyecek bir finansal paketle çözüleceğini tartışıyorduk.

Seçim sonrası yeni yapılanma Başkanlık Hükümeti’nin oluşumu, Hazine ve Maliye Bakanı değişimi, bunların unutulmasına neden oldu.

Şimdi yeni hükümet, yeni yönetim, eylem planından ve eylem planının finansmanını sağlayacak paketten söz etmiyor. 100’er günlük, 200’er günlük ekonomi paketleri gündemde.

Seçim sonrası ekonomi yönetimine hakim olan görüş, eylem planı ve özel eylem planı finansman paketi olmadan darboğazdan çıkılabilme olasılığının bulunduğu şeklinde.

Türk ekonomisinde çarkların dönebilmesi, her ay 4-5 milyar dolar döviz girişine bağlı. Döviz girişlerinin yavaşlaması, ekonomiyi darboğaza soktu. Şimdi darboğazdan çıkış, ekonominin ihtiyacı olan toplu finansmanın sağlanması.

Ekonomiye toplu olarak finans imkanı sağlayacak çevreler ise bir eylem planıyla finans paketinin nasıl kullanılacağını görmek istiyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk çeyrekte 11.8 milyon kişi seyahate çıktı 07 Ağustos 2018 | 90 Okunma Domatesin başlıca zararlıları (Özellikle Rusları rahatsız eden domates zararlıları) 06 Ağustos 2018 | 230 Okunma 40 yılda ne değişti? 03 Ağustos 2018 | 200 Okunma Ertelenen zamlar ekonomiye büyük yük getiriyor 02 Ağustos 2018 | 481 Okunma Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %30.1 arttı 01 Ağustos 2018 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar