E ticarete düzenleme geliyor

İnternet üzerinden yapılan ve “e ticaret” diye adlandırılan ticaretin hacmi giderek büyüyor.Önceleri ülke sınırları içinde yapılan e ticaret, giderek uluslararası boyut kazandı.Bir ülkede...

İnternet üzerinden yapılan ve “e ticaret” diye adlandırılan ticaretin hacmi giderek büyüyor.

Önceleri ülke sınırları içinde yapılan e ticaret, giderek uluslararası boyut kazandı.

Bir ülkede yaşayanlar bir başka ülkeden internet üzerinden alış veriş yapıyor. Bir ülkedeki üretici, malını internet üzerinden bir başka ülkedeki tüketiciye satıyor.

Bu gelişmeler Türk tüketicisine başka ülkelerden internet üzerinden mal satın alma imkanı sağladı. Türk üreticisine de internet üzerinden başka ülkelere mal satma imkanı veriyor.

Ekonomi Bakanlığı, Türkiye içindeki e ticareti ve Türkiye dışına e ticaret ile yapılacak satışları düzenlemek için bir eylem planı hazırladı. Bu plan geçen Pazartesi günü Resmi Gazetede yayınlandı.

Bekleyişimiz, Türk üreticilerin e ticaret kanalı ile yurt dışına daha çok Türk ürünü satabilmeleri.
Dünyada sınır ötesi e ticaretin büyüklüğü giderek 1 trilyon dolara yaklaşıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk çeyrekte 11.8 milyon kişi seyahate çıktı 07 Ağustos 2018 | 100 Okunma Domatesin başlıca zararlıları (Özellikle Rusları rahatsız eden domates zararlıları) 06 Ağustos 2018 | 235 Okunma 40 yılda ne değişti? 03 Ağustos 2018 | 205 Okunma Ertelenen zamlar ekonomiye büyük yük getiriyor 02 Ağustos 2018 | 482 Okunma Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %30.1 arttı 01 Ağustos 2018 | 114 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar