ATO’dan Kıbrıs çıkarması

Ankara Ticaret Odası Basın Müşavirliği’nden 26 Ağustos 2017 tarihinde gönderilen açıklamanın başlığı “ATO’dan Kıbrıs çıkarması” idi.Açıklamada şunlar...

Ankara Ticaret Odası Basın Müşavirliği’nden 26 Ağustos 2017 tarihinde gönderilen açıklamanın başlığı “ATO’dan Kıbrıs çıkarması” idi.

Açıklamada şunlar yazıyordu: “Ankara Ticaret Odası (ATO) yönetimi, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni (KKTC) ziyaret etti.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın (KTSO) davetlisi olarak Ada’ya giden ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve beraberindeki heyet, ilk olarak KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından kabul edildi.

ATO heyeti daha sonra KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun’u, öğleden sonra da Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Bu ziyarette, Türkiye’nin IMF’den kurtulduğunu ve komşu ülkelere yardım eder duruma geldiğine işaret eden Baran, “Bizler Kıbrıs’a farklı gözle bakarız. Ticareti nasıl geliştirebiliriz, bunun için buradayız. Hangi alanda olursa olsun ticarette size bir nefes olabilmek için buradayız. Ankara’nın katkısı ne olur, bunu anlamak için buradayız” diye konuştu.

ATO üyeleriyle Kıbrıslı işadamlarının Türkiye-KKTC İş Forumu’nda bir araya getirilmesi konusu ele alındı. Toplantının sonunda anı plaketi ve hediye takdimi yapıldı.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk çeyrekte 11.8 milyon kişi seyahate çıktı 07 Ağustos 2018 | 111 Okunma Domatesin başlıca zararlıları (Özellikle Rusları rahatsız eden domates zararlıları) 06 Ağustos 2018 | 251 Okunma 40 yılda ne değişti? 03 Ağustos 2018 | 228 Okunma Ertelenen zamlar ekonomiye büyük yük getiriyor 02 Ağustos 2018 | 492 Okunma Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %30.1 arttı 01 Ağustos 2018 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar