Altın tahvili ve sertifika satışı (Tanıtım yapılamadı)

2 Ekim 2017 Pazartesi günü Hazine, Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası için Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile talep toplamaya başlayacak.Ne var ki, bu konuda yeterli tanıtım yapılamadı.En...

2 Ekim 2017 Pazartesi günü Hazine, Altın Tahvili ve Altına Dayalı Kira Sertifikası için Ziraat Bankası şubeleri aracılığı ile talep toplamaya başlayacak.

Ne var ki, bu konuda yeterli tanıtım yapılamadı.

En basiti, bankaların altın günlerinde topladıkları altınlar karşılığı açılan altın hesapları ile, Hazine’nin tahvil ve sertifika uygulaması arasındaki fark anlatılamadı.

Altın tahvili ile altına dayalı kira sertifikası arasındaki fark anlatılamadı.

Ziraat Bankası’na teklif toplama dönemi getirilecek altınların nasıl değerlendirileceği anlatılamadı. Hazine'nin tahvil ve sertifika ihracatında, altınlarını teslim edenlere tahvil ve sertifika verilmeyeceği, kayıt sistemi ile hesapların izleneceği anlatılamadı.

Bu belirsizlikler içinde halkın tahvil ve sertifika programına ne ölçüde ilgi göstereceği önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk çeyrekte 11.8 milyon kişi seyahate çıktı 07 Ağustos 2018 | 111 Okunma Domatesin başlıca zararlıları (Özellikle Rusları rahatsız eden domates zararlıları) 06 Ağustos 2018 | 251 Okunma 40 yılda ne değişti? 03 Ağustos 2018 | 228 Okunma Ertelenen zamlar ekonomiye büyük yük getiriyor 02 Ağustos 2018 | 492 Okunma Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %30.1 arttı 01 Ağustos 2018 | 145 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar