Afrin başarısı önemli, faturası ne ise öderiz

Afrin operasyonunun ekonomiye yansımasını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Operasyonun ekonomiye etkisi son derece sınırlı. Bütçemiz güçlü, mali alanımız çok....

Afrin operasyonunun ekonomiye yansımasını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Operasyonun ekonomiye etkisi son derece sınırlı. Bütçemiz güçlü, mali alanımız çok. Yatırımcılarımız rahat olsun, etki sınırlı kalacak, kısa sürecek bir operasyon ve Türkiye'nin önümüzdeki dönemde terör riskini azaltacaktır" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım da önceki gün yaptığı söyleşide, "Türk ekonomisi ufak tefek operasyonlardan etkilenmez" demişti.

Şu günlerde tek bir hedefe odaklandık: “Afrin operasyonu başarılı olmalı, olacak…” Operasyon başladıktan sonra, devam ederken, operasyonun “ekonomiye etkisi” tartışılamaz. Tabii ki bu tür operasyonların ekonomi üzerinde olumsuz etkileri olur.

Türk ekonomisi bugüne kadar terörle mücadelelerinin başarılı olması, sınır güvenliğinin sağlanması için ne fatura ödedi ise Afrin’in faturasını da ödeyecektir.

Terörle mücadelenin ve sınır güvenliği sağlamanın faturasını bugüne kadar öderken ekonomik büyümeyi, sürdürebildik. Ekonominin, sanayinin çarkları döndü. Güvenlik güçlerinin artan parasal ihtiyaçlarına rağmen bütçe açığı büyümedi, hazmedilebilir boyutta kaldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk çeyrekte 11.8 milyon kişi seyahate çıktı 07 Ağustos 2018 | 106 Okunma Domatesin başlıca zararlıları (Özellikle Rusları rahatsız eden domates zararlıları) 06 Ağustos 2018 | 243 Okunma 40 yılda ne değişti? 03 Ağustos 2018 | 211 Okunma Ertelenen zamlar ekonomiye büyük yük getiriyor 02 Ağustos 2018 | 487 Okunma Turizm geliri geçen yılın aynı çeyreğine göre %30.1 arttı 01 Ağustos 2018 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar