Evet, barışa karnınız tok!

Bugün gazetelerde öne çıkacak manşetleri bu yazıyı kaleme alırken bilmem mümkün değil ama büyük ihtimalle iki ana manşetten biri, tabii ki çok daha hacimli olarak “Ankara Katliamı”nı...

Bugün gazetelerde öne çıkacak manşetleri bu yazıyı kaleme alırken bilmem mümkün değil ama büyük ihtimalle iki ana manşetten biri, tabii ki çok daha hacimli olarak “Ankara Katliamı”nı yansıtırken diğeri KCK’nin çatışmasızlık kararına yer verecektir. 
Böyle olacaktır, çünkü dünkü gazetelere bakıldığında önümüze çıkan en önemli ve hassas haber, Kongra-Gel Eşbaşkanı Remzi Kartal’ın tek taraflı eylemsizlik kararını açıklayacaklarını söylemesiydi. Paralel olarak Kandil’den de seçimlerin bir barış havasında yapılabilmesi yolunda ateşkes ilanına dair haberler geldi. 
Bu haberleri gazetelerde taze taze okuduğumuz sabah saatlerinde hepimiz Ankara’da patlayan kanlı bombalarla sarsıldık. Belki de okuduğumuz çatışmasızlık, ateşkes, eylemsizlik kararlarına bir karşılık olarak!.. 
Sözün bittiği yerde söze devam etmek, etmeye çalışmak, en olmadık iş. Memleketim Ankara’da ulaşamadığım bazı yakınlarım, arkadaşlarım, öğrencilerimden haber alma derdindeyim bu yazıyı yazarken... Kızım, cumartesi sabahı hızlı trenle İstanbul’dan Ankara’ya yol tutmaktan son anda vazgeçerek cuma gecesi uçakla gitmeyi tercih etti. Trenle gitseydi patlamaların gerçekleştiği saat 10 dolaylarında Ankara Garı’nda olacaktı!.. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kalacak bir türkü söyler gideriz 10 Eylül 2018 | 3.859 Okunma Kovboylar yetmez, kotu da yasaklayın! 05 Eylül 2018 | 3.499 Okunma Betona tapanların mabedi yapıldı 03 Eylül 2018 | 3.627 Okunma Bir insanlık ibadeti: Cumartesi Anneleri 20 Ağustos 2018 | 121 Okunma ‘Eşkıya’nın namusu Deniz’den soruldu! 15 Ağustos 2018 | 2.508 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar