Acun’la Tanju ve sevmek ve de sevmemek!

Televizyon yazılarımı takip edenler bilir, ben “Acunsal enerji” sezonunu Survivor’la açarım her yıl ve o yüzden heyecanla 7 Şubat’ı bekliyordum. Ama art arda öyle gelişmeler oldu ki epeydir...

Televizyon yazılarımı takip edenler bilir, ben “Acunsal enerji” sezonunu Survivor’la açarım her yıl ve o yüzden heyecanla 7 Şubat’ı bekliyordum. Ama art arda öyle gelişmeler oldu ki epeydir ilişmediğim Acun Ilıcalı’ya dair bir bahis açmadan duramadım. 
Acun’la yıldızımız pek barışık değil. Azıcık muhabbetimiz oldu gerçi. Telefon görüşmelerimiz var, yazdıklarıma yönelik bir mektup göndermişliği, o mektubun köşemde yayımlanmışlığı var. 
Ben onun yaptığı işlere popüler kültür eleştirisi üzerinden bakarak bir hayli yüklendim. TV 8 girişimini, patronluk macerasını sorunlu buldum. Kanal, “Survivor”sayesinde ayakta kaldı ilk yıl… O yüzden de “TV 8urvivor” olarak değerlendirdim performansını.

***

Ama şimdi mesele başka... 
Acun için bir süredir cadı kazanları, denilebilir ki onun kendisini daha fazla alâka ve aşinalık içinde hissettiği çevreler tarafından kaynatılıyor. 
Ve galiba bunda bir parça “Cumhuriyet” olarak bizim de payımız var gibi görünüyor!..

***

Her şey Gülben Ergen’in Altın Kelebek ödül töreninde Can Dündar’a, Silivri’ye selâm gönderen sözlerine Acun’un da alkış tutmasının kameralara takılmasıyla başladı bile denilebilir. 
Sonrasında “cadı kazanı”na ilk odun, evet rahatlıkla tahmin edilebileceği gibi en uygun isim, Cem Küçük tarafından atıldı ve Yetenek Sizsiniz’de CHP’nin reklam kampanyalarını yürütmüş Ali Taran’ı jüri üyesi yaptığı için “siyaseten” topun ağzına kondu Acun.

***

Birkaç gün önce de Tanju Çolak devreye girdi ve Acun’un ticari açıdan son derece yaratıcı bir işi olan, ama Tanju’nun içerisinde yer almadığı “4 Büyükler SalonTurnuvası”na dair bir “periscope” yayınında hayli manidar ve maksadı aşan lâflar etti. 
Bu, yıllar öncesinden, ta futbolculuk günlerinden itibaren ona dair genel bir değerlendirmeyle düşünüldüğünde tam bir Tanju klasiğidir. Bakalım: 
“Diksiyonunuzu yerim! Yeee!!! Her şeyi ye sen!.. (…) Acun’la işim olmaz. Acun kimyaaa?! Önce adam olacaklar adam!.. Efsaneler kadro dışı diyolar. O kadroda ben hiç efsane falan görmedim. Alooo, n’oluyo!!! (…) Acun kim ki, ben tanımıyorum. Futbolda işi ne Acun’un yaaa?.. Herkes önünden yesin!.. (…) Serdar, senle evlenmek isteyenler var lan!!! (…) Acun’a mı kurban oliym; kim lan Acun’a kurban olucam?! Düne kadar Fethullah’ın adamıydı, bugün adam mı oldu?!”

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kalacak bir türkü söyler gideriz 10 Eylül 2018 | 3.859 Okunma Kovboylar yetmez, kotu da yasaklayın! 05 Eylül 2018 | 3.499 Okunma Betona tapanların mabedi yapıldı 03 Eylül 2018 | 3.627 Okunma Bir insanlık ibadeti: Cumartesi Anneleri 20 Ağustos 2018 | 121 Okunma ‘Eşkıya’nın namusu Deniz’den soruldu! 15 Ağustos 2018 | 2.508 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar