Acun ve Şeyma’yla ilgili merak ettiğim nokta

Şeyma Subaşı-Acun Ilıcalı evliliği çok konuşuldu, konuşulmaya devam ediliyor ve edilecek. Çünkü bu bir “celebrity” evlilik; şöhret evliliği... Şöhret, beşikten mezara kadar...

Şeyma Subaşı-Acun Ilıcalı evliliği çok konuşuldu, konuşulmaya devam ediliyor ve edilecek. Çünkü bu bir “celebrity” evlilik; şöhret evliliği... 
Şöhret, beşikten mezara kadar kitlenin (eskiden “züğürt” denirdi!) çenesini yorar. Hatırlayalım Prens William’ın eşi Cambridge Düşesi Kate, Britanya sarayına tahta üçüncü sıradan vâris bir bebek dünyaya getirdiğinde de ondan “celebrity baby” (şöhret bebek) olarak söz edildi. Hatta Başbakan David Cameron, “a brand new baby boy” tabirini kullanmıştı. “Yepyeni bir oğlan bebek” diye tercüme edebilirsiniz bunu tabii, ama “brand new” tabiri daha yaygın anlamda piyasaya yeni çıkmış ve öncekilerden farklı bir “ticari ürün”e, özellikle de bir “marka”ya karşılık olarak kullanılır. 
Elbette “marka”, oldukça çekici bir ticari üründür ve Marx’ın “meta fetişizmi”kavramının günümüz dünyasındaki uğrağı sayılabilir.

***

Britanya’nın “saray bebişi” ile aynı doğrultuda Şeyma Subaşı da bizim için “brand new pretty bride”, yani “yeni marka tatlı gelin”dir. 
Acun’a gelince o, zaten biliyorsunuz, “Meşhuriyet Çağı”mızın gerçekleşmiş rüyası... Şeyma da bu muhteşem rüyaya yeni katılımcı... Biz, onun kalıcı ev sahibesi olmasını dileyelim; geçici bir misafir olmasın!.. 
Ama işte elin şom ağzı torba değil ki büzesin!.. 
Büzemiyorsunuz... “Yeni marka tatlı gelin”i çok üzmüş sosyal medyanın “kaka çocukları”. Şeyma’nın “marka”larla görüşüp olumsuz yanıt aldığına dair utanmaz arlanmaz haberler yaymışlar. 
Acun Ilıcalı, hemen “brand-new” karısını bu “şeamet tellalları”na karşı korumaya aldı. 
Yayınladığı mesajda diyor ki “Yalan haberlerle sosyal medyanın hastalıklıruhları ne kadar saldırırsa saldırsın sevgili eşim Şeyma’ya zarar veremezsiniz.” 
Acun, “O Ses Türkiye” stüdyolarında “Şeeeyymaa, Şeeeyymaa, Şeeeyymaa”bağırtılarıyla seçkinleşen bir videoyu da eklemiş mesajına; Şeyma’ya giderek artan kitlesel sevgiye delil olarak...

***

Dahası var: Şeyma, Instagram’ı 1 yıldır aktif ve başarılı şekilde kullanmaktaymış! 
Son 1 yılda takipçisi en çok artan kullanıcılardan biri imiş!
Televizyonda izlenen biri nasıl başarılıysa Instagram’da içerik üretip çok takip edilen biri de o kadar başarılıymış! 
Ve Şeyma’nın bir videosunun ulaştığı 3-4 milyonluk izlenme sayısına bugün televizyonda ulaşabilen program sayısı azmış!.. 
Aman Allah, Acun neredeyse Şeyma’cığının kendisinden daha meşhur olduğunu ilan edecek!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kalacak bir türkü söyler gideriz 10 Eylül 2018 | 3.859 Okunma Kovboylar yetmez, kotu da yasaklayın! 05 Eylül 2018 | 3.499 Okunma Betona tapanların mabedi yapıldı 03 Eylül 2018 | 3.627 Okunma Bir insanlık ibadeti: Cumartesi Anneleri 20 Ağustos 2018 | 121 Okunma ‘Eşkıya’nın namusu Deniz’den soruldu! 15 Ağustos 2018 | 2.508 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar